'Öyle bir şey yapacaksın ki...'

'Öyle bir şey yapacaksın ki...'
'Öyle bir şey yapacaksın ki...'
Yorumcu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın taraftarı önünde 3-0 kazandığı Bursaspor maçını değerlendirdi.

RADİKAL - NTV Spor'da yayınlanan '%100 Futbol' programının yorumcusu Rıdvan Dilmen, golsüz eşitlikle noktalanan ilk devre sonrası şu ifadeleri kullandı:
"Galatasaray havlu atmış görünüyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın kredisi bulunurken, Galatasaray'ın hiç yok. Galatasaray 15 puan geride bir takım gibi. Hamza Hamzaoğlu'dan sonra takımda hiçbir şey değişmemiş, hatta geriye gidiş var. Taraftar ümitsiz, üstelik Mustafa Denizli ilk kez iç saha maçına çıkıyor, tribünler boş. Galatasaray ileri geliyor ama dönüyor. Takımın coşkusunda problem var, özgüven sorunu var. Atletico Madrid maçında çok kötüydü, Kasımpaşa maçında kötüydü. Bu maçta da kötü devam ediyor. Denizli'nin kariyerine bakınca farklı şeyleri seven hoca olduğunu görüyoruz. Ancak hiçbir şey yapmadı. Farkını şimdiden görmemiz lazımdı. Klasik olanın dışına çıkmalı, öyle bir şey yapacaksın ki şok olacak oyuncu. Risk alması gerek."   

Eski milli futbolcu, 3 gol sahne olan ikinci 45 dakikanın ardından ise "Galatasaray zaten gol atmada sıkıntısı yaşamıyordu. Önce gol yememesi lazımdı. Son yıllarda gördüğüm en vasat Bursaspor vardı. İlk yarı 3, ikinci yarı 2 pozisyon yakaladı. Semih ve Chedjou özellikle ikinci yarıda kuvvetliydi. Podolski, tam Podolski golü attı. O pozisyondan kim olduğunu görmesen 'Podolski atmış' dersin. Teknik adam değişikliği taraftarı heyecanlandırmamış. Sabri ile taraftar arasındaki durum nedir bilmiyorum. Maçın adamı ise Podolski'ydi. Oyun içinde hiç gözükmedi ama 3 golde de onun katkısı var" şeklinde konuştu.

Süper Lig'in 15. haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak Beşiktaş-Galatasaray derbisi ile ilgili de konuşan Rıdvan Dilmen, "Mustafa Denizli çok iyi analiz etmeli. Galatasaray çözülmeye müsait durumda. Beşiktaş'a kaybetmemesi gerekiyor. Galatasaray istediği morali aldı ama bu futbol, Beşiktaş maçına yetmez" dedi.