'Öyle profesörler var ki...'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Türkiye'de göreve başladığından bu yana sürekli eleştirilerin odağında... Brezilyalı efsane, hemen hemen her hafta, birçok nedenden olayı spor yazarlarınca eleştirilmekte.

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Türkiye'de göreve başladığından bu yana sürekli eleştirilerin odağında... Brezilyalı efsane, hemen hemen her hafta, birçok nedenden olayı spor yazarlarınca eleştirilmekte. Zico, aldıkları başarılı sonuçlara karşın eleştirilmesine anlam verememekle birlikte bunlardan hiçbirinden etkilenmediğini vurgulayarak, "Biz doğru işleri yaptığımız zaman güzel sonuçlar geliyor. Yalanlara kulak asmıyorum" dedi.
Zico, idman sonrası soruları yanıtlarken şöyle konuştu: "Bazı yazarlar kendilerini profesör diye adlandırıyorlar. Futbol topuna değmemişler, öylesine yorumlar yapıyorlar. Senelerdir futbolun içindeyiz. Futbolu bildiğimiz için bazı şeyler yapmaya çalışıyoruz. Eleştirilere kafamı takmıyorum. Bu tip başarılar kazandığımız için bazı kişiler bize teşekkür etmek zorunda."
'Kolay rakip yok'
Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Anderlecht'e karşı kazandıkları başarıya da değinen tecrübeli teknik adam, "Belçika şampiyonuna karşı kazandık. Artık sıra diğer şampiyonlara geldi" dedi. Yer aldıkları grubun 'Şampiyonlar Grubu' olarak adlandırılabileceğini ifade eden Zico, şöyle konuştu: "Kolay rakiplerle karşılaşmayacağız. Inter diğer rakiplere göre daha avantajlı görünüyor çünkü tecrübesi daha fazla. Fakat Fenerbahçe ve diğerleri için de aynı şansı görüyorum. Kendi evimizde iyi bir başlangıç yapabilirsek grupta her şey olabilir."
Gençlerbirliği OFTAŞ maçının ilk 11'inde sahaya farklı bir kadro süreceğini ifade eden Zico, "Bazı oyuncuların sakatlık sorunları var. Bazılarını dinlendirmeyi düşünüyorum. Bazı oyuncuların da oynamaya ihtiyacı var" diye konuştu. Taraftarın sıkça tepki gösterdiği Deivid, Kezman ve Deniz ile ilgili soruya ise Zico "Her zaman için eleştiriler olduğunda bu oyuncuların arkasında durdum. Kafaları rahat olduğu zaman verebilecekleri çok şey var. Onlar profesyonel. Bu işlere kafalarını pek fazla takmıyorlar. Her geçen gün daha iyiye gidiyorlar" diye yanıtladı. (Spor Servisi)