'Oyun kalitemiz gelişiyor'

'Oyun kalitemiz gelişiyor'
'Oyun kalitemiz gelişiyor'
Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Spor Toto Süper Lig'de Eskişehirspor'u 2-1 yendikleri maçın ikinci yarısında iyi bir mücadele sergilediklerini söyledi.

İSTANBUL - Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Abdullah Avcı, maçın ilk yarısında istediklerini sahaya yansıtamadıklarını ifade etti.

İlk yarıda bireysel hatadan kalelerinde buldukları golle geriye düştüklerini anlatan Avcı, şunları kaydetti:
"İkinci yarıya iki değişiklikle başladık. Çok korner ve duran top kullandık. Kenarları iyi kullandık. Oyuna giren oyuncular çok olumlu tepkiler verdi. Topa sahip olup ve sabırla oynayıp skoru lehimize çevirdik. İlk yarı itibarıyla memnuniyetsizliğimizi söyleyebiliriz ama ikinci yarı itibarıyla oyundan memnunuz. Bunun karşılığında da 3 puan aldık. Bugün itibarıyla ligin dördüncüsüyüz. Üçüncüyle aynı puana sahibiz. Oyun kalitemiz gelişiyor, geçen sezonun puan ortalaması üzerindeyiz. Bu bizi son derece mutlu ediyor. Oyuncularımı tebrik ediyorum."

AYBABA: ESKİŞEHİR'E YAZIK OLUYOR

Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba ise yaşadıkları sorunlar nedeniyle çok zorlandıklarını ifade etti. Toplantının hemen başında Eskişehirspor Medya Sorumlusu Özgür Erensözler'e, "Aslında açıklamayı sen yapsan daha iyi" diyen Aybaba, ekonomik şartlar nedeniyle 13 futbolcunun kulübü Türkiye Futbol Federasyonuna şikayet ettiğini anlatarak, şunları söyledi:
"Takımdaki yabancıların kalitesini herkes biliyor. Elimizdeki yerliler ve altyapıdan aldığımız 3 oyuncumuz ellerinden gelen her şeyi yaptı. Her şeyi iyi yapan takım da bu ülkede bir yere gelemiyor çünkü sırça köşkte oturan arkadaşlarımız var. Onlar sistemi de sahayı da yönetiyor. Biz de maalesef bu konuda bayağı düşüğüz. Eskişehir'in bir futbol şehri olması nedeniyle Eskişehirspor'u tercih ettik. Bakıyoruz ki böyle fedakarca yapılan işlerin bu ülkede pek geçerliliği ve değeri yok. Güçlü yerlerde olacaksınız, güçlü işleri takip edip, güçlü kişilerle beraber olacaksınız. En büyük üzüntüm Eskişehir gibi bir futbol şehrine yazık olması."

Aybaba, ligde kalma umutlarının olup olmadığına yönelik bir soru üzerine, "Onu da siz cevaplayın" karşılığını verdi. (AA)