'Oyun kalitemiz yüzde 30 arttı'

'Oyun kalitemiz yüzde 30 arttı'
'Oyun kalitemiz yüzde 30 arttı'
Osmanlıspor'u deplasmanda 3-0 yenen Medipol Başakşehir'in teknik patronu Abdullah Avcı, "İyi bir rakip karşısında böyle bir galibiyet almak mutluluk verici" dedi.

ANKARA - Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Abdullah Avcı, Milli Takım arasından dolayı 17 gün sonra lig maçı oynadıklarına dikkati çekti.

Avcı, önde doğru gelişen bir oyun anlayışlarının bulunduğunu belirterek, "Oyun kalitemiz yüzde 30 daha artmış vaziyette. Puan olarak da geçen sezona göre hafta olarak bir puan üzerindeyiz. Saha içinde doğru şeyler yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Bugünkü karşılaşmada kanatları kullanmak üzerine bir plan kurduklarını aktaran Avcı, şöyle devam etti:
"Rakip merkezi kalabalık tuttuğunda, kenarları kullanmak son derece önemliydi. Zeminin bozuk olmasına rağmen bunu denedik. İki takım için duran toplar da önemliydi. İlk golü de böyle bulduk. Hızlı hücumla farkı ikiye çıkardık. Üçüncü golü bulmak, böyle bir haftada, iyi bir rakip karşısında böyle bir galibiyet almak mutluluk verici."

Maçtaki tartışmalı pozisyonlar hakkında konuşmak istemediğini dile getiren Avcı, "Yayıncı kuruluş çekti. Oyun içinde bazı hatalar olabilir. Biz de yapıyoruz, rakip de. Gol oluyor, olmuyor... Bunlarla ilgili konuşmayacağım ama spor ruhuna aykırı bazı şeyler oluyor. Yayıncı kuruluş bunu muhakkak gösterecektir. Olmaması bütün temennim, dileğim. Çünkü bu bir oyun. Yarın gündem değişecek. Onun için bunlara dikkat edersek son derece iyi olur" değerlendirmesinde bulundu.
Konuyu açması istenen Abdullah Avcı, "Yayıncı kuruluş yayınlarsa görürsünüz. Bunu telaffuz etmeme terbiyem müsaade etmiyor" yanıtını verdi.

OSMANLISPOR CEPHESİ

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay ise ilk 7 haftalık saha duruşlarını bugün gösteremediklerini vurguladı.

Rakibin de bunda etkili olduğuna işaret eden Akçay, şu ifadeleri kullandı:
"Rakibimiz deplasmanda nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadı. Çok istekli ve organize pres uyguladılar. Bu direnci kıracak oyuncularımız vardı ama nedense yavaş davrandık. Dolayısıyla atak üstünlüğünde avantajı rakibe kaptırdık. Buna rağmen verdiğimiz bir pozisyon dışında ölü toplardan gol yedik. Ölü toplardan yediğimiz goller, zaten gününde olmayan oyun ruhumuzu tamamen elimizden aldı."

Akçay, saha kenarında daha çok kendisinin yerine yardımcı antrenör Hüseyin Cimşir'in oyuncularla diyalog kurmasıyla ilgili soru üzerine de "Oyuncularla diyalog ve mesafe belli seviyede kalmalı, korunmalı. Bu tamamen stratejik bir durum. Arkadaki sufleleri yapan zaten benim. Ulaşılan mesajlar benden çıkıyor. Olmamız gerektiği zaman da zaten olmaya dikkat ediyoruz" şeklinde konuştu. (AA)