Oyuna alınmadı, intihara kalkıştı

1. Amatör Küme'de mücadele eden Bozkurt Belediyesporlu Mustafa K, oyuna alınmadığı gerekçesiyle intihar etmek istedi. Kastamonu 1. Amatör Küme'de mücadele eden Bozkurt Belediyespor, önceki gün oynadığı maçta Abana Gençlerbirliği'ni 11-1 mağlup etti.

Kastamonu - 1. Amatör Küme'de mücadele eden Bozkurt Belediyesporlu Mustafa K, oyuna alınmadığı gerekçesiyle intihar etmek istedi. Kastamonu 1. Amatör Küme'de mücadele eden Bozkurt Belediyespor, önceki gün oynadığı maçta Abana Gençlerbirliği'ni 11-1 mağlup etti. 18 kişilik maç kadrosunda bulunan 28 yaşındaki futbolcu Mustafa K, oyuna alınmayınca öfkelendi ve maçtan sonra kulüp binasının yanındaki ağaca çıkıp, boynuna geçirdiği iple intihar etmek istedi.
İntihardan başkan vazgeçirdi
Bozkurt Belediyespor'un diğer futbolcularının olayı fark etmesi üzerine Kulüp Başkanı Nazım Çetinkaya'ya haber verildi. Olay yerine gelen Çetinkaya, futbolcuyu ikna edebilmek için uzun süre uğraştı. Bu sırada Kulüp İkinci Başkanı İlhan Göksel de 112 Acil Servis'e haber vererek ambulans ve doktor istedi. Ağacın üzerindeki futbolcu, takım arkadaşlarının ve Kulüp Başkanı Çetinkaya'nın yaklaşık 30 dakikalık çabası sonucu, antrenör Mustafa Uyar'ın da bir sonraki maçta ilk 11'de oynatacağı sözünü vermesi üzerine, ipi boynundan çıkararak aşağıya indi. Takım arkadaşları da alkışlar arasında Mustafa K'yi omuzlarına aldı. Bozkurt Devlet Hastanesi'nde yapılan muayenede sağlık problemi olmadığı anlaşılan genç futbolcu taburcu edildi.