'Oyuncularım bu turu geçer'

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu dün düzenlediği basın toplantısına İbrahim Üzülmez'le birlikte geldi.

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu dün düzenlediği basın toplantısına İbrahim Üzülmez'le birlikte geldi. Lucescu, "İbrahim'i uzun zamandır görmediğiniz için, basın toplantısına onu da çağırdım. Takımda eksikliğini hissettik. Yerine Serdar'a görev verdik ama onu çok aradık" dedi. Lucescu, bir İtalyan gazetecinin savaş sorusuna ise "Washington da savaş bölgesi ama Irak'a çok uzak; İstanbul da öyle. Bu maçı İnönü'de oynayacağız. Burada havalar da çok güzel" yanıtını verdi.
"Rakibin kontratak oynayacağını düşündüğümüz için orta sahada önlem alacağız" diyen Rumen hoca, sözlerini şöyle sürdürdü: "Roma da son on dakikada zorluk çektik ama rakibin de zayıf yönleri var. Onları hata yapmaya zorlayacağız. Defansta Tolga, Ronaldo ve Ahmet Yıldırım'ın şu an alternatifi yok. Trabzon'da Tayfur'u denedim, olmadı. Türk futbolu büyük gelişme içinde. İtalyanlar daha deneyimli. Lazio'yu çok iyi tanıyorum ama sahada ben oynamıyorum. Oyuncularımın becerilerini ortaya koymaları gerekiyor. Tüm olumlu ve olumsuz sorumluluğu üstleniyorum ve bu maçta oyuncularıma güveniyorum. Benim oyunculara, onların bana olan güvenim tam; bunu da biliyorum."
Uzun süredir sahalardan uzak kalan İbrahim ise, "Bu maçta oynamak istiyorum. Eğer hocam görev verirse seve seve oynarım da" dedi. (Spor Servisi)