'Oyuncularımızı yerden kaldırdık'

'Oyuncularımızı yerden kaldırdık'
'Oyuncularımızı yerden kaldırdık'
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, 2-1 kazandıkları Torku Konyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmanın ilk yarısını değerlendirn İsmail Kartal, "Birkaç haftadır iyi olacağız diye konuşuyorum. Konyaspor maça daha iyi başladı. Sonra golü bulduk, iyi oynamaya başladık ve istediğimiz gibi bir tempo yakaladık. Ancak bir penaltı ve anlamsız bir kırmızı kart. Ortam gerildi" dedi.

Sarı-lacivertli takımın teknik patronu, ikinci devre hakkında ise "Soyunma odasında oyuncularımızla bir toplantı yaptık ve 10 kişi bile kalsak, Fenerbahçe ruhu ile kazanmamız gerektiğini göstereceğimizi söyledik. Bu maçı kazanırsak, birçok şeyi göstermiş olacaktık. Çalışmalarımızın karşılığını alabileceğimizi gösterdik. Pozisyonlar bulduk, iyi mücadele ettik, futbolcular oyunu bırakmadı. Birkaç oyuncunun ayaklarına kramp girdi, yerden kaldırdık" ifadelerini kullandı.

İsmail Kartal, "Şampiyonluğun en büyük adaylarından biriyiz. Oyuncularıma her şeyin en iyisi yakışır. Herkese çok güzel mesajlar verdiler. Fenerbahçelilik adına onlarla ne kadar gurur duysak azdır. Bu galibiyet taraftarlarımıza bayram hediyesi olsun. Milli maç arası bize bir nefes olacak. Arayı en iyi şekilde değerlendirip, iyi çalışacağız" şeklinde konuştu.