Ozan İpek ve Bursaspor'a şok

Ozan İpek ve Bursaspor'a şok
Ozan İpek ve Bursaspor'a şok
Bursaspor'da sağ diz çapraz bağları kopan ve ameliyat kararı alınan Ozan İpek, 6 ay sahalardan uzak kalacak.

BURSA - Avusturya kampında Eintracht Frankfurt ile yapılan hazırlık maçında sakatlanan ve çekilen MR'ı sonucu sağ iç yan bağında gerilme tespit edilen Ozan İpek'in 7 ila 10 gün sahalardan uzak kalacağı belirtilmişti. Avrupa maçları öncesi şanssız bir sakatlık geçiren Ozan, Vojvodina karşılaşmalarında forma giyemedi.

AĞRILARI ARTTI

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen antrenmanda ağrıları artan Ozan İpek'in MR'ı çekildi. İlk yapılan açıklamada adalesinde yaygın ödem tespit edilen yıldız futbolcuda yırtığın bulunmadığı belirtilmişti. Yapılan açıklamalarda yaygın ödemden dolayı çekilen MR'larda sakatlığın bulunduğu bölgenin görülemediği ve değerlendirmenin tam yapılamadığı ifade edilmişti.

İKİ AYRI DOKTORA GİTTİ

Kulüp doktorları tarafından Ozan'ın sağ diz çapraz bağlarında yırtık tespit edildiği, bu bilgi kamuoyuyla paylaşılmadan önce yetenekli futbolcunun farklı doktorların da değerlendirmesi için önce İstanbul 'da Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof.Dr. Ömer Faruk Taşer'e ardından da İzmir'de bulunan Spor Hekimi, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Bülent Zeren'e gittiği öğrenildi. Yapılan kontrollerin ardından doktorların bağda tam kopma olmadığı, ancak bu şekilde futbol hayatına devam etmesinin ise başka sorunlara yol açabileceğinden ameliyat olmasını uygun gördüğü öğrenildi.

BURSASPOR DA AÇIKLADI

Bursaspor Kulübü Doktoru Müjdat Enginsu Ozan İpek’in sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. Açıklama şöyle: "Futbolcumuz Ozan İpek, bilindiği üzere Avusturya kampımızda Eintracht Frankfurt maçında sakatlanmıştı. Sakatlanmasının ardından geçen 3 haftalık süreçte kendisine çeşitli egzersizler ile adelesinin güçlendirilmesi yönünde antrenmanlar yaptırıldı. Ancak üçüncü hafta sonunda antrenman esnasında sakatlığı yeniden nüksetti. Yaptığımız klinik kontrollerde daha önce konservatif olarak tedavi edilmeye çalışılan ön çapraz bağın 13.08.2013 tarihinde yapılan artroskopi sonucunda tek demetinin tamamen kopuk olduğu tespit edildi. Kendisine ön çapraz bağının tamir edilmesi için ameliyat önerdik. Ameliyatın ardından Ozan’ın en erken 6 ay sonra sahalara dönmesini bekliyoruz." (dha)