Ozan Tufan: İnanılmaz bir şey

Ozan Tufan: İnanılmaz bir şey
Ozan Tufan: İnanılmaz bir şey
Milli futbolcu Ozan Tufan, EURO 2016'ya doğrudan katılım hakkı elde ettiğimiz İzlanda maçı sonrası yaşadıklarını anlattı.

İSTANBUL - Türkiye -İzalanda maçında 90 dakika sahada kalan Ozan Tufan, "Fransa'ya gidiyoruz. Bu bizi çok sevindirdi. Milli Takım'daki ağabeylerim ve kardeşlerimle bu mutluluğu hep beraber yaşadık. Bunun tarifi anlatılamaz. Ben şimdiden o duyguyu o tarifi yaşıyorum. Bu yaşımda A Milli takımla Avrupa Şampiyonası'na gitmek benim için büyük gurur. İnanılmaz bir şey. Hollanda'nın saf dışı kaldığı, Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'na gittiği; 2008'den sonra böyle bir başarı yakalanması ve benim kadroda olmam hem onur hem de gurur verici" dedi.

Heyecandan uyuyamadığını vurgulayan genç oyuncu, "Gece 05.00'te geldik, sabaha kadar uyuyamadım. Sabah idmana geldim. İdmandan sonra tekrar yatmaya gittim, uykum var ama heyecandan uyuyamıyorum. Nasıl olacak? Yazın Fransa'ya gidilecek ama yaza kadar nasıl bekleyeceğiz? Bu duygu açıkçası anlatılamaz. Çok mutlu ve gurur verici" şeklinde konuştu.

Şimdi hafta sonu oynayacakları Kayserispor maçına odaklandıklarını belirten milli oyuncu, "Bütün konsantrasyonumuz Milli Takım'daydı, ama şimdi Fenerbahçe 'ye döndük. Bütün konsantrasyonumuzu şimdi buraya vereceğiz. İdmanlara başladık, Kayserispor maçına en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Takıma tekrar adaptasyonu sağladık. Kayserispor maçına 3 puan için çıkacağız . Elimizden gelenin en iyisini yapıp, galip ayrılmayı hedefliyoruz. İstanbul'a 3 puanla dönmek istiyoruz. Erken bir gol bulmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı. (DHA)