Özaydınlı'dan Aysal'a: TFF el koysun!

Özaydınlı'dan Aysal'a: TFF el koysun!
Özaydınlı'dan Aysal'a: TFF el koysun!
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın, CNBC-e kanalında katıldığı canlı yayında söylediği sözler ile ilgili olarak Fenerbahçe Kulübü Eski Yöneticisi Murat Özaydınlı'dan sert tepki geldi

ÜNAL AYSAL'IN AÇIKLAMALARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Ünal Aysal'ın canlı yayında açıklamalarına Fenerbahçe Eski Yöneticisi Murat Özaydınlı twitter'dan cevap verdi. Başkan'ın, stad gelirlerinin Galatasaray Spor Kulübü Derneği'nde kaldığına ilişkin açıklamalarına değinen Özaydınlı; "UEFA kurallarına göre stat gelirleri nasıl dernekte kalıyor? TFF derhal el koymalı stat gelirleri ile ilgili" şeklinde konuştu. Murat Özaydınlı son olarak da Ünal Aysal'ın sözleri ile ilgili Fenerbahçe Kulübü'nden cevap niteliğinde bir açıklama yapılacağını yapacağını belirtti.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA


Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın kendileri hakkında, "Fenerbahçe'nin de geçen yıl bedelli sermaye artırımına gittiği" ifadeleri üzerine bir açıklama yaptı.
Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklama şöyle;

Bugün bir TV kanalında Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Ünal Aysal tarafından yapılan açıklamada; "Fenerbahçe'nin de geçen yıl bedelli sermaye artırımına gittiği" şeklinde bir ifade yer almıştır.

SPK Seri VIII No: 54 Sayılı Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği, Haber ve Söylentilerin Doğrulanması başlıklı Madde 18 gereğince;

- Şirketimizin 2004 yılında gerçekleşen pay halka arzından bu yana sermayesinin aynı olduğunu (25.000.000 TL),
- geçen yıl bedelli sermaye artırımına gidildiği şeklindeki açıklamanın doğru olmadığını,
- Şirketimizin geçmişte bu yönde SPK'ya herhangi bir müracatının olmadığını ve bugün itibariyle mevcut plan ve programlarımızda da bedelli sermaye artışı yer almadığını yatırımcılarımızın bilgisine sunarız.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No: 54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz."  (Hurriyet.com.tr)