Özbek: Kadıköy'e gitmek istiyorum

Özbek: Kadıköy'e gitmek istiyorum
Özbek: Kadıköy'e gitmek istiyorum
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Spor Toto Süper Lig'in 9. haftasında 25 Ekim Pazar günü Kadıköy'de Fenerbahçe ile yapacakları derbiye gitmek istediğini açıkladı.

İSTANBUL - Dursun Özbek, İstiklal Caddesi'nde Türkiye 'nin en büyük GS Store'unun açılışının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, derbinin dostluk içinde geçmesini beklediğini belirterek, " Fenerbahçe , UEFA Avrupa Ligi'nde rakibini yendi. Biz de çarşamba günü Benfica'yı yenmiştik. Türk futbolu için bir iftihar gecesi oldu. Pazar günkü maç, Türk futbolu için önemli bir derbi. Dostluk içinde geçmesini bekliyorum. Artık Türk futbolunu yıpratıcı ve geriye götürecek faaliyetlerden arınmamız lazım. Kadıköy'e gitmek istiyorum. Tabii ki şartların oluşmasını bekliyorum" diye konuştu.

"Şartlardan kastınız Fenerbahçe Kulübü'nden bir davet beklemeniz mi?" şeklindeki soruyu Özbek, "Davet beklemiyorum. Birkaç husus var onların oluşmasını bekliyorum" cevabını verdi.

Uzun süredir deplasmanda Fenerbahçe galibiyeti alamadıklarının hatırlatılması üzerine Özbek, " Galatasaray , o zaman zarfında en çok şampiyon olan takım. Burada esas olan şampiyonluk. O döneme bakıldığında Galatasaray'ın herkesten çok şampiyon olduğunu görüyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Başkan Özbek Galatasaray taraftarının performansı yüksek, savaşan, yılmayan ve mücadele eden bir takım izleyeceğini kaydederek, "Taraftarlarımız merak etmesinler. Onların özlediği şampiyon Galatasaray'ı en kısa süre izlettireceğiz" şeklinde konuştu.

"BU MAĞAZA BİR EKSİKLİĞİ TAMAMLANDI"

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, açılan mağazayla bir eksikliği tamamladıklarını dile getirdi. Dursun Özbek, Türkiye'nin en büyük GS Store'unun hizmete girdiğini aktararak, "Burası Galatasaray'ın 110 yıl önce doğduğu yer. Galatasaray, 110 yıl boyunca burada okuluyla, Hasnun Galip'teki binasıyla var oldu. Galatasaray'ın taraftarlarına vereceği hizmetleri bir araya toplayacağı bir mağazanın olması gerekliydi. Burada sadece forma satışı yok. Galatasaraylıların oturabileceği, bir şeyler içebileceği mekanlarımız ve bilet satışımız var" şeklinde görüş belirtti.

Sarı-kırmızılı taraftarın maç günleri Beyoğlu'nda toplandığını vurgulayan Özbek, şunları söyledi:
"Metromuz da açıldı. Buradan kolayca Arena'ya ulaşabilecekler. Bu mağaza bir eksikliği tamamladı. Türkiye'nin en önemli caddelerinden bir tanesi. Hafta sonları 2 milyon kişinin gelip geçtiği yerde olmamız gerekiyordu. Burada olmak bizim için büyük bir gurur. Taraftarlarımızı bekliyorum. Beyoğlu'nda toplansınlar, mağazadan formalarını alıp stada gelsinler. Tribünleri hala dolduramıyoruz. Dolayısıyla biraz daha ilgi ve destek bekliyorum. Galatasaray futbol takımı ve amatör branşlardaki takımları bunun karşılığını verecektir. Hiç endişeleri olmasın."

Mağaza açılışında eski başkanlarla birlik mesajları verdiklerini aktaran Özbek, "110 yıl boyunca 35 başkan, Galatasaray'ın bugünkü seviyesine gelmesi için hizmet etmiş. Hayatta olan bütün başkanlarımı davet ettim. Birçoğu geldi. Bu birlik ve beraberlik mesajıdır. Gelenlere çok teşekkür ediyorum. Gelmeyenlerin de mutlaka bir mazereti vardır" diyerek sözlerini tamamladı.

TÜKİYE'NİN EN BÜYÜK GS STORE'U

"Doğduğumuz yerdeyiz" sloganıyla 11 katlı tarihi bir binada hizmete giren Türkiye'nin en büyük GS Store'unun açılışına, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, sarı-kırmızılı kulübün eski başkanlardan Ünal Aysal, Duygun Yarsuvat, Faruk Süren, Mehmet Cansun, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Sarı-kırmızılı renkteki açılış kurdelesini Dursun Özbek, Ahmet Misbah Demircan, Ünal Aysal, Duygun Yarsuvat, Mehmet Cansun ve İrfan Aktar kesti.

Mağazanın bulunduğu İstiklal Caddesi'ne Galatasaray bayrakları asılırken, nostaljik tramvayın arkasındaki vagonda yer alan bando sarı-kırmızılı kulübün marşlarını çaldı. Gün boyu sürecek açılış etkinlikleri kapsamında saat 19.05'te ses ve ışık gösterisi gerçekleştirilecek. Kutlamalar, GS Radyo DJ'lerinin performansları ile geç saatlere kadar sürecek.