Özbekistan'da 'özel' bir başarı

Özel Olimpiyatlar Özbekistan Ulusal Yaz Oyunları'na katılan Türkiye Özel Sporcular Derneği'nin sekiz sporcusu, atletizm dalında dokuz madalya kazandı. Buhara kentinde yapılan ve 13 ülkeden 450 sporcunun katıldığı oyunlarda 10 bin gönüllü görev aldı.

BUHARA - Özel Olimpiyatlar Özbekistan Ulusal Yaz Oyunları'na katılan Türkiye Özel Sporcular Derneği'nin sekiz sporcusu, atletizm dalında dokuz madalya kazandı. Buhara kentinde yapılan ve 13 ülkeden 450 sporcunun katıldığı oyunlarda 10 bin gönüllü görev aldı. Türk takımından Tolga Erdek 1 altın ve 1 gümüş, Ecevit Oruç 2 altın, Nur Yavuz 1 gümüş, Nalan Özburun, Asiye Genç, Serhan Gözler ve Cenk Gençol da birer bronz madalya kazandı.
Türkiye Özel Sporcular Derneği Başkanı Necmettin Aydın, "Özel sporcularımızın başarılarından duyduğumuz gurur ve mutluluk her gün katlanarak büyüyor. Bizim için alınan madalyalardan daha önemli olan çocuklarımızın spor yoluyla kazanma duygusunu yaşadıklarını, spor yoluyla hayata katıldıklarını görmek" yorumunu yaptı. (Spor Servisi)