Özbek'ten Messi ve Neymar açıklaması

Özbek'ten Messi ve Neymar açıklaması
Özbek'ten Messi ve Neymar açıklaması
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, "Hollanda ve Almanya'nın 10 numarası bizde. Geriye iki ülke kalıyor. Brezilya ve Arjantin'in 10 numaraları da ilerleyen günlerde Galatasaraylı olabilir" dedi.

Kulüp televizyonuna konuşan Dursun Özbek, transfer çalışmaları ve mali yapı hakkında konuşurken, Hollandalı yıldız Wesley Sneijder'in takımda kalacağını açıkladı.

"ATACAĞIMIZ ADIMLARI GENEL KURULA SORACAĞIZ"

"Bu haftasonu yapılacak Mali Genel Kurul, yönetimimizin talebi üzerine yapılacak. Bunu niye istedik? Ben geçtiğimiz dönemde başkan yardımcısıydım. Kulübün durumunun fotoğrafını o dönemde de çekmiştim. Kısa bir dönemdi bu. Seçime hazırlık dönemiydi. Ama şimdi biz buraya 3 yıllığına geldik. Genel Kurul bize yüzde 70 oy desteği verdi. Bu yüzden sorumluluğumuz daha büyük. Dolayısıyla biz yapacağımız her şeyi genel kurula sormak istiyoruz, atacağımız adımları onay alarak atmak istiyoruz. Birçok bankaya borcumuz var. Temlikler var. Borçların yapılandırılması lazım. Daha önce yaptığımız anlaşmaları bugünün koşullarına revize etmek için onay istiyoruz. Borçların yeniden yapılandırılmasını gündeme getireceğiz.

"GAYRİMENKULLERİN SATIŞI SÖZ KONUSU DEĞİL"

Galatasaray 'a yeni kaynaklar yaratmak istiyorum. İstediğim yetkilerin bir bölümüne bu da dahil... Ancak gayrimenkullerin satılması kesinlikle söz konusu değil. Hatta yeni gayrimenkuller kulübe kazandırmak istiyoruz. Ben seçim döneminde Genel Kurul'a verdiğim sözün peşindeyim Her adımı size soracağım dedim. Sadece bunu yapıyorum. Bu Genel Kurulları da tekrarlayacağım. Çünkü biz emnaeti taşıyoruz. Bu emanetin asıl sahibi de Genel Kurul'dur.

"KISKANILACAK BİR SÜREÇ YAŞADIK"

Geçtiğimiz sezon bir seçim, iki teknik direktörle 4. yıldızı taktık, iki kupa kazandık. Bu kıskanılacak bir süreç. Birçok kulüp başkanını bile değiştirdi. Bu başarılar Galatasaray kulübünün ne kadar sağlam bir temele sahip olduğunu gösterir.

"TRANSFERLER RAPORLARA GÖRE"

Biz her transferi teknik heyetin raporlarına göre yapıyoruz. Bilal Kısa transferi de gündemde çok kaldı. Ama raporlar çok iyiydi. Biz de tarnsfer ettik. Sabri Sarıoğlu ve Bilal hakkında yapılan tenkitler bence maksatlıydı.

"MESSI VE NEYMAR'I DA GALATASARAYLI YAPABİLİRİZ"

Lukas Podolski Galatasaray'a yakışan bir oyuncudur. Onu çok önceden de izliyorduk. Dünya devi Almanya ve Hollanda'nın 10 numaraları bizde. Geriye iki ülke kalıyor. Belki de ilerleyen günlerde Brezilya ve Arjantin'in 10 numaraları Messi ve Neymar'ı da bu forma altında görebiliriz.

"ARTIK YAŞLI BİR TAKIMIZ"

"Biz 'Her önümüze geleni transfer etmeyeceğiz' dedik. Bu da tenkit ediliyor. Çok transfer yapıyoruz, onlar da eleştiriliyor. Biz transferde dikkatli davranıyoruz. Türkiye ve Avrupa 'da bizi başarıya ulaştıracak oyuncuları alacağız. Takımımız artık yaşlandı. Yaşlı bir omurgaya sahibiz. Genç oyuncuları da kadromuza katacağız.

"SNEIJDER KALACAK"

Wesley Sneijder, dünyaca ünlü bir yıldız. Hollanda'nın 10 numarası. Onu bırakmayı hiç düşünmedik. Futbolu Galatasaray'da bırakmasını istiyoruz. Sneijder de burada olmaktan memnun. 10 numaramız olmaya devam edecek."