Özdemir: Aynı oyun yeniden sahnede

Ligin zirve adayları Fenerbahçe ve Beşiktaş arasındaki tansiyon yükseliyor. Son olarak Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir dün, Beşiktaş, Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) çattı;

İSTANBUL- Ligin zirve adayları Fenerbahçe ve Beşiktaş arasındaki tansiyon yükseliyor. Son olarak Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir dün, Beşiktaş, Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) çattı; federasyondan ligin kalanı için tedbirler almasını istedi. Özdemir'in konuşmasından satır başları şunlar:

  • Sezon başından bu yana Futbol Federasyonu'nun adil olmayan uygulamaları hususunda kamuoyunun dikkatini çekmiştik. Geçen hafta ortalarından itibaren yaşadığımız ve basında yer alan haberlere konu olan süreç son derece vahimdir. Bu denli fütursuz ve cesaret gerektiren uygulamalar bizim infialimizin boyutunu aşmıştır.
  • Beşiktaş Başkanı sayın Yıldırım Demirören ve yönetici sayın Levent Erdoğan yaklaşık üç haftadır ısrarla şampiyon olacaklarını söylemektedir. Demirören'in bu açıklamaları yaptığı tarihe, onun öncesindeki görüşme ve temaslarına bakacak olursak bu mesajların masumane motivasyon mesajları olmadığı açıkça görülebilmektedir.
  • Sayın Demirören, Federasyon tarafından bir gün sonra açıklanacak olan maç saati ve yerine ilişkin değişikliği, kendi takımının maçının ve bizim maçımızın hakemlerini rahatlıkla söyleyebilmektedir. Bize ulaşan duyumlar üzerine MHK başkanı Mustafa Çulcu'yu bilgilendirmiş olmamıza rağmen hafta sonu oynanan maçlarda bu duyumlar harfiyen gerçekleşti.
  • Geçen sezon Denizlispor maçı ile sonuçlanan süreç bu sezon yeniden farklı bir kurgu ile bir kez daha sahnelenmektedir. Sezon ortasında kuralların keyfi bir şekilde değiştirilmesi suretiyle lig yarışına yapılan müdahale, futbola özgü yargı organlarının adil olmayan kararları, tuhaf hakem atamalarına ve atanan hakemlerin şampiyonluk ve küme düşmeye tesir eden nitelikte kararlar vermesine kadar varabilmiştir.
    Özdemir, açıklamanın bu noktasından sonra Futbol Federasyonu'nun şaibenin önüne geçmek için, ligde kalan yedi haftanın maç tarih ve saatlerini belirlemesini istedi. Nihat Özdemir ayrıca, Vedat Yüksel ve Aytekin Durmaz'ın hakemlikle ilişiklerinin kesilmesi gerektiğini vurguladı.
    (Spor Servisi)