Özdemir: Birçok cephede mücadele etmek zorunda kaldık

100. yılında lig tarihindeki 17. şampiyonluğuna ulaşan Fenerbahçe'de başkanvekili Nihat Özdemir, "Birçok cephede birden mücadele etmek zorunda kaldık, ancak yine de mutlu sona ulaşmayı başardık" dedi. Kulübün internet sitesine bir açıklama yapan Özdemir...

İSTANBUL - 100. yılında lig tarihindeki 17. şampiyonluğuna ulaşan Fenerbahçe'de başkanvekili Nihat Özdemir, "Birçok cephede birden mücadele etmek zorunda kaldık, ancak yine de mutlu sona ulaşmayı başardık" dedi. Kulübün internet sitesine bir açıklama yapan Özdemir, sezon boyunca çeşitli haksızlıklara uğradıklarını, ancak bunlar karşısında sessiz kalmadıklarını vurgulayarak şöyle konuştu: "Yönetim kurulumuzda ceza almayan yönetici neredeyse kalmadı. Fenerbahçe'ye yapılan haksızlıkları dile getirdiğimiz için ceza aldık. Fenerbahçe'ye karşı yapılacak her hareketin karşısında durmaya hazırız. Fenerbahçe yönetim kurulu üyelerine verilen cezalarda art niyet aramak gerekiyor. Mücadele ettiğimiz diğer kulüplerin başkanları ile aynı yorumları yapmamıza rağmen onlar ceza almadı."
100. yıllarında koydukları en büyük hedefe ulaştıklarını ifade eden Sarı-Lacivertli yönetici, "Şimdi kutlama yapma zamanı. Önemli pay taraftarımızın. Kış ya da yaz demeden bizi desteklediler. Tüm deplasmanlarda yanımızda oldular. Onların gücünün herkes farkında. Türkiye'de bulunan hiçbir takımda böyle bir taraftar olmadığını belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.
Asbaşkan Şekip Mosturoğlu da bu sezon çok tatsız olaylar yaşandığını, bu olayların rakiplerinin beklentilerinin aksine Fenerbahçe camiasını kenetlediğini belirterek "Başarılarımızın altında bize karşı olan kurumları görüyorum. Onlar bizi motive etti. Spor kamuoyu da belli bir noktadan sonra bize hak vermeye başladı" diye konuştu. Mosturoğlu, eşit rekabet koşulları sağlanması halinde UEFA Kupası'nda final oynayabileceklerini de söyledi. (Spor Servisi)