Özdemir: Hakem Dereli adil olsun

Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, Beşiktaş ile oynayacakları Fortis Türkiye Kupası yarı final ikinci maçının hakemi Selçuk Dereli'nin derbiyi iyi yönetmesini istediklerini söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, Beşiktaş ile oynayacakları Fortis Türkiye Kupası yarı final ikinci maçının hakemi Selçuk Dereli'nin derbiyi iyi yönetmesini istediklerini söyledi. Saracoğlu Stadı'ndaki basın toplantı odasında 'Fenerbahçe Kulübü 100. Yıl Spor ve Bilim Kongresi'nin tanıtım toplantısında, gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Özdemir, "Hakem Selçuk Dereli'nin iyi bir maç yöneteceğine inanıyoruz. Tek arzumuz Selçuk Dereli'nin adil olması, maçı iyi yönetmesidir" dedi. Maçın iki takım için de çok önemli olduğunu dile getiren Özdemir, şöyle konuştu: "100. yılımızda, uzun süredir ayrı kaldığımız Türkiye Kupası'nı almak için gerekli mücadeleyi yapacağız. Ekibimize güveniyoruz. "
Hiçbir transfer haberinin doğru olmadığını söyleyen Özdemir, Zico'nun bir İtalyan dergisine yaptığı açıklamalara ilişkin de "Açıklamayı görmedik. Sözleşmesi devam ediyor ve kendisine güveniyoruz" diye konuştu. Özdemir, Seyrantepe projesiyle ilgili bir soruya da "Biz Saracoğlu'nu yaptık ve kendi malımız gibi düşünüyoruz. Sadece arazisi bizim malımız değildir, ama Seyrantepe projesi öyle değil, Galatasaray orada kiracı" cevabını verdi.
Toplantıda Fenerbahçe'nin 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek iki organizasyon da kamuoyuna tanıtıldı. Buna göre; yaklaşık iki bin kişinin katılımıyla 1-3 Eylül'de İstanbul'da 'Fenerbahçe Kulübü 100. Yıl Spor ve Bilim Kongresi' yapılacak. 3 Mayıs'ta ise Atatürk'ün kulübü ziyaretinin yıl dönümü nedeniyle Anıtkabir'de tören düzenlenecek.