Özdilek: Ceza değil ödül

Özdilek: Ceza değil ödül
Özdilek: Ceza değil ödül
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, PFDK'nın Fenerbahçe'ye verdiği seyircisiz oynama cezasını değerlendirdi.

ANKARA - Mehmet Özdilek, PFDK'nın aldığı kararla Fenerbahçe 'ye karşı yarın oynayacakları karşılaşmanın renginin değiştiğini belirterek, "Değişik bir atmosferde bir karşılaşmaya çıkacağız. Tribünler alışılmışın dışında kadın ve çocuklarla dolu olacak. Kadın ve çocuklar nasıl hayata renk katıyorsa şüphesiz yarın akşam da Saracoğlu'nda çok değişik bir atmosfer yaratacaklar" diye konuştu.

Sarı-lacivertli futbolcuların kadın ve çocuklarla dolu statta oynama deneyimini daha önce de yaşadığını hatırlatan Özdilek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kadın ve çocuklar ceza değil, ancak ödül olabilir. Kadın, çocuk ve ceza sözcüklerini yan yana anmak bana çok garip geliyor. Binlerce kadın ve çocuk sesi benim futbolcularımın çok alışık oldukları bir durum değil. Bu açıdan yarın akşam nasıl daha önce bu tür maçlarda aklımızda yer eden kareler kaldıysa bu karşılaşmada da unutulmayacak anlar yaşanacak."

"GENÇLERBİRLİĞİ DURUŞU"

Mehmet Özdilek, Gençlerbirliği'nin renk ve heyecan veren futbol oynamaya çalıştığını dile getirerek, ekibinin Kadıköy'de de kırmızı-siyahlı kulübe yakışacak bir "duruş" sergileyeceğini söyledi.

Spor Toto Süper Lig'de geçen hafta oynadıkları ve 2-2 sona eren Torku Konyaspor maçını "futbola dair çok doyurucu bir karşılaşmaydı" ifadeleriyle değerlendiren Özdilek, "Bütün hafta çok iyi hazırlandık. Futbolcularımla aramızdaki iletişim bir teknik adam için coşku verici. Ben Fenerbahçe karşısında futbolcularımın Gençlerbirliği'ne yakışacak bir duruş sergileyeceğinden eminim. Fenerbahçe ve Gençlerbirliği için çok önemli bir akşam yaşanacak; futbol güzel olmalı ki kadın ve çocuklar tekrar tekrar futbol izlemek istesin" ifadelerini kullandı.

Gençlerbirliği'nin renkli ve heyecan veren bir takım olma özelliğini, Şükrü Saracoğlu'nda sergilemeyi istediklerini belirten Mehmet Özdilek, alacakları iyi bir skorun coşkusunu da bir sonraki maçlarını oynayacakları Ankara 19 Mayıs Stadı'na taşımayı hedeflediklerini kaydetti. (AA)