Özdilek: Galatasaray'dan çekinmiyorum

Özdilek: Galatasaray'dan çekinmiyorum
Özdilek: Galatasaray'dan çekinmiyorum
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Süper Lig'in 8. hafta mücadelesinde 17 Ekim Cumartesi günü deplasmanda karşılaşacakları Galatasaray'dan çekinmediğini söyledi.

ANKARA - Mehmet Özdilek, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısına, 2016 Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılma hakkı elde eden A Milli Futbol Takımı'nı ve teknik heyetini tebrik ederek başladı.

Milli maçlar nedeniyle liglere verilen aranın takımlar için iyi olabildiğini ifade eden Özdilek, "Çok yoğun çalıştık, arayı sağlıklı geçirdik. Halil İbrahim Pehlivan dışında problemli futbolcumuz yok. Milli takımları finallere kalmayı başaran Stancu ve Skulason'u da tebrik etmemiz lazım. Türkiye de katılınca son derece keyifli oldu" diye konuştu.   

Galatasaray 'la yapacakları maçın, iki ekip için de kolay olmayacağını ifade eden Özdilek, şunları söyledi:
"Her hafta üstüne koyarak devam eden bir Gençlerbirliği var. Takımıma güveniyorum ve Galatasaray'dan çekinmiyorum. Olay, gündem yaratma adına önemli bir maç. Karşılaşmada bizim neler yapacağımız önemli ve bu anlamda yoğun çalıştık. Hem zihinsel hem fiziksel hazırız. Oyunun bitişine kadar mücadelenin içinde olacağız. Puan ya da puanlar alıp dönmek istiyoruz ve oyuncu grubumuzda, bunu başaracak güç de kalite de var."

ANKARA'DAKİ TERÖR SALDIRISI

Mehmet Özdilek, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları için başsağlığı, yaralılar için de şifa diledi.

Terör olayının ardından, milli takımın elde ettiği başarıya ilişkin "Sevindik ama ne kadar sevinebildik?" ifadesini kullanan Mehmet Özdilek, şöyle konuştu:
"Ülkenin son zamanlarda yaşadığı karamsar olaylar insanlara arka arkaya üzüntü yaşattı. Futbolla ne kadar silinir bu kötü hatıralar ama en azından bir tebessüm yaşatmıştır. Biz ne kadar hissedebiliriz ki ateş düştüğü yeri yakar. Ümit ediyorum bu son olur. Dünyanın neresinde olursa olsun kabul edilebilir bir şey değil. Ülkemizde her insanın mutlu ve barış içinde yaşayabileceğini düşünüyorum. Bu ülke hepimizin ve hepimiz de bu ülkeyi seviyoruz." (AA)