Özdilek: Tarihi skor olabilirdi

Özdilek: Tarihi skor olabilirdi
Özdilek: Tarihi skor olabilirdi
Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, 3-0 kazandıkları Torku Konyaspor maçına ilişkin, "Çok daha farklı, tarihi skor olabilirdi" dedi.

KAYSERİ - Mehmet Özdilek, maçın ardından katıldığı basın toplantısında, 3 hafta aranın ardından galip gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Haklı bir galibiyet aldıklarını vurgulayan Özdilek, şöyle devam etti:
"Kazanmak güzel, maç birçok açıdan bizim için çok önemliydi. Son üç haftada oyun anlamında kötü oynamadığımız halde basit hatalar nedeniyle yenilmiştik. Bu maç tekrar lige dönme adına, önümüzü görme adına önemliydi. Rakiple puan farkını biraz daha daraltma adına önemliydi. Aslında maç beklediğimizden kolay geçti. Bu kadar kolay skoru yakalayacağımızı düşünmüyorduk. Penaltıyı kaçırmamıza rağmen sahada inanmış bir oyuncu grubu vardı. 3-0 bitti, belki çok daha farklı tarihi skor olabilirdi. Her şeyden önce kazanma duygusunu tekrardan tatmak takım üzerindeki özgüveni yukarı taşıyacaktır."

Maçı gol yemeden bitirmenin önemine vurgu yapan Özdilek, "Elimizdeki mevcut kadroyla doğru şeyler yapmaya çalışıyoruz. Birçok oyuncu performansını bir kademe daha yükseltti. Bu gece sevineceğiz ama yarından itibaren diğer maçı düşünmeye başlayacağız. Sadece bir müsabaka kazandık önümüzde 13 önemli maç daha var" diye konuştu.

TORKU KONYASPOR CEPHESİ

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise çok kötü oyun ortaya koyarak mağlup olduklarını ifade etti.

İlk yarıdaki kötü oyunlarını ikinci yarıda sürdürmeyerek, farkın açılmasını önlediklerini vurgulayan Kocaman, "Hakikaten söyleyecek söz bulmak, anlatacak bir şey bulmak çok zor. Son zamanlarda görülen en zayıf oyunlardan biriydi. Hareket edemedik, maça tutunacak hiç hamlemiz olmadı. Yumuşak takım görüntüsündeydik, berbattı yani her şey çok kötüydü. Herhangi bir mazeret üretecek bir maç değildi" diye konuştu.

Kocaman, hakem Fırat Aydınus'un Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor lehine çaldığı iki penaltının da doğru olduğunu belirterek, ancak kendi lehlerine verilmesi gereken penaltı ve kırmızı kartı ise veremediğini söyledi. (AA)