Özdilek'ten 3-2 yorumu

Özdilek'ten 3-2 yorumu
Özdilek'ten 3-2 yorumu
Sahasında Trabzonspor'u 3-2 yenen Gençlerbirliği'nde teknik direktör Mehmet Özdilek, "En büyük alkışı oyuncularım hak ediyor" dedi.

ANKARA (AA) - Mehmet Özdilek, 3-2 kazandıkları maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, oyuncularının maçın başından sonuna kadar insanüstü bir mücadele örneği gösterdiklerini belirterek, "En büyük alkışı oyuncularım hak ediyor. 2. yarıda alkışı seyircimiz hak etti. Takımı fazlasıyla ateşlediler. Oyun içinde geri düşmemize rağmen hiçbir zaman takımlarından ümidi kesmediler. Maç öncesinde düşündüklerimizle maç içinde olanlar tamamen farklı. Beklemediğimiz anlarda kalemizde iki tane gol gördük. Bu tür maçlarda bu kolay değildir. Trabzonspor gibi güçlü bir rakiple oynarken 2-0 geriye düşmek, oyuncuları psikolojik anlamda çöküntüye uğratabilir. Soyunma odasına 2-1 girmek, bizi moral olarak çok yukarıya taşıdı" diye konuştu.

Muhteşem geri dönüş! Başkent'te gol yağmuru


Devre arasında oyuncularının gözlerinde maçı kazanacaklarına dair mesajı gördüğünü anlatan Özdilek, konuşmasını şöyle tamamladı:
"İnanmak başarmanın yarısı değil bence tamamıdır. Karşılaşmanın 60. dakikasından sonra rakibimizin düşüş yaşayacağını düşünmüştük. 2-2'yi, daha sonra 3-2'yi yakalamak oyuncularıma moral verdi. Her galibiyet ve puan çok değerli ama maçı 2-0'dan 3-2'ye getirmek daha bir değerli. Aslında başarmış olduğumuz çok bir şey yok. Oyuncu grubumuzla birlikte başarı için yola çıktık. Bunun için her hafta kendimizi bir kademe daha yukarı taşıyarak yolumuza devam ediyoruz. Milli takım arasında biraz daha dinleneceğiz. Zorlu bir periyottan geliyoruz, buna ihtiyacımız var. Perşembe günü itibariyle çalışmalarımıza aynı ciddiyetle devam edeceğiz."

Gençlerbirliği'nin sağ kanat oyuncusu Serkan Kurtuluş, maça şanssız bir golle başladıklarını ifade ederek, "Akabinde penaltıdan gelen golle 2-0 geriye düştük. Geriye düşmemize rağmen inancımız kaybolmadı. İlk yarının son dakikasında attığımız golle moral bulduk. Soyunma odasında arkadaşlarımızla konuştuk ve birbirimize kenetlendik. İyi bir takım olduğumuzu biliyorduk. İkinci yarıda skoru 3-2'ye getirmeyi bildik. Arkadaşlarımı takdir etmekten başka söyleyecek bir şey yok" diye konuştu.

Kırmızı-siyahlı takıma galibiyeti getiren golü atan Jimmy Durmaz ise hatalı bir gol yiyerek karşılaşmaya başladıklarını söyleyerek "Kontrolü elimizde tuttuğumuz ve üstün oynadığımız bir maç olduğunu düşünüyorum. Soyunma odasına 2-1 mağlup girdik fakat devre arasında arkadaşlarımızla beraberlik değil galibiyet istediğimizi söyledik. Bunları konuşarak birbirimizi motive ettik. 2. yarıda bir takım gibi mücadele edip maçı kazanmayı başardık" ifadesini kullandı.