Özel bir futbolcu: Demba Ba

Özel bir futbolcu: Demba Ba
Özel bir futbolcu: Demba Ba
Beşiktaş'ın Senegalli futbolcusu Demba Ba, golcülüğü kadar kişiliğiyle de ön plana çıkıyor.

Beşiktaş ’a geldiğinde takım arkadaşları onun için, “Premier Lig’den gelen futbolcu ya küskündür ya da ultra kaprisli” diye düşünüyordu. Ancak kısa sürede önyargıları yıktı. Şimdi tüm takım, “İçimizden biri, hatta altyapıdan gelmiş bir genç kadar alçak gönüllü” diyor. Özel hayatı son derece mütevazı. Boş vakitlerini İstanbul ’un tarihi mekanlarını, camilerini gezerek, kültürümüzü tanıyarak, ailesi ile geçiriyor. Tesislerin en sevilen simalarından biri. Yöneticilere ne kadar saygı duyup ilgi gösteriyor, hal hatır soruyorsa tesislerdeki her çalışana da aynı değeri veriyor.

Veli Kavlak atıyor, Kartal kanatlanıyor


Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; gollerden sonra yaptığı ‘secde’ hareketi kendisi için, ‘Allah’a şükür’ manası taşıyor. Dinine çok bağlı ama ulu orta yaşayıp, bu anlamda medyatik olmak istemiyor. Beşiktaş taraftarı en büyük ilgi alanı! Siyah-beyazlıları çok yaratıcı buluyor. Maçlarda tribünlerden kendisiyle ilgili olanlar başta olmak üzere yükselen tüm tezahüratların anlamını soruyor. Kendisine anlatılan İnönü atmosferine görmeden hayran kalmış durumda. Beşiktaş’ın eski sezonlarına ait tribün şovlarını takip edip, “Heyecan verici” yorumlarını yapıyor. Sosyal medyayı yakından takip ediyor. Instagram ve twitter hesapları aktif. Fırsat buldukça taraftarla samimi diyaloglar kuruyor, kendisi için yapılan besteler onu çok keyiflendiriyor

Normal şartlarda rekabet halinde olduğu golcülerin onu kıskanması gerekirken ne Mustafa ne de Cenk Tosun’un, Ba’ya karşı bir tavrı var. Gollerine tüm takım kadar onlar da seviniyor, “Demba Ba’dan her gün bir şey öğreniyoruz” diyor. İnanılmaz profesyonel ve kendisini çok iyi tanıyor. Teknik heyet ya da sağlık kurulu istemeden özel-ekstra idman ve çalışma yapıyor, bunu tüm arkadaşlarına da tavsiye ediyor.

SAĞLIK DURUMU
Trabzonspor maçında sakatlanıp 45. dakikada oyundan çıkan Demba Ba’da kırıkçatlak şüphesi var. Sorunlu bölgede ödem olduğu için net sonuç MR sonrası ortaya çıkacak. Eğer sağ ayak parmaklarında korkulan sonuç çıkarsa Senegalli 2-3 hafta oynamayacak.

'Bunu Bilic bile beklemiyordu'