Özel tim bile hazırlanmış!

Özel tim bile hazırlanmış!
Özel tim bile hazırlanmış!
Bordo-mavili ekibin Gaziantepspor ile 2-2 berabere kaldığı maçın ardından hakem Çağatay Şahan ve yardımcılarının soyunma odasında 4 saat mahsur kalması, Trabzon yerel basınını ikiye böldü. Gazetelerin bir bölümü yönetime destek verirken, bir bölümü ise tepki gösterdi. Ayrıca hakemleri dışarı çıkarmak için özel tim hazırlandığı iddia edildi.

TRABZON - Günebakış Gazetesi, "Eriyoruz. Trabzonspor'daki parçalanma, sahada da ezilen bir takım ortaya çıkarttı. TFF pusuda, tarihi ceza kapıda" yorumunda bulundu,

İlkhaber Gazatesi, "Bu şehre bu geceyi yaşatanların yüzü gülmesin. Neler oldu, neler. Avni Aker'de hakem katliamı yaşandı, Hacıosmanoğlu talimat verdi, yöneticiler hakemleri ve TFF görevlilerini stattan çıkartmadı. Hacıosmanoğlu şok açıklamalar yaptı, Türkiye ayağa kalktı" ifadelerini kullandı.

Kuzey Ekspres Gazetesi, maç sonu yaşanan olayları "Hacıosmanoğlu'nu bekleyen büyük tehlike. Alıkoymanın karşılığı ömür boyu futboldan men ve hapis cezası mı? Görülmemiş olay" şeklinde duyudu.

Taka Gazetesi , "Bizi böyle isyan ettirdiler. Lige süper başlayan Trabzonspor'u hakemler durdurdu" başlığını attı.

Son Nokta Gazetesi ise "Çivisi çıktı. Kulüp mahkemelik, teknik heyet yetersiz, formaların içi boş, seyirci küsmüş' manşetiyle çıktı.

'ÖZEL TİM' İDDİASI!

Trabzon yerel basınının iddiasına göre; maç sonu hakemleri soyunma odasından çıkarmak için özel tim hazırlandı ama operasyon son anda iptal edildi.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz başkanlığında toplanan güvenlik zirvesinde, özel harekat polislerinin, gerekirse biber gazı da kullanıp hakem odasının bulunduğu koridora girmesine, koridoru boşalltıp güvenliği sağladıktan sonra hakemleri stat dışına çıkarmasına karar verildiği iddia edildi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun haber verdiği AKP Milletvekili Süleyman Soylu, Vali Öz'e ulaştı ve bu tür bir operasyonun sakıncalı olacağını belirtti, çeşitli temaslarda bulunmak için zaman istedi. Bu arada Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kendisini arayarak hakemlerin stattan çıkarılmasını isteyen Süleyman Soylu'ya olumsuz cevap verdi. Bunun üzerine saat gece 3 sıralarında olayların daha da büyümemesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ulaşıldı ve kriz çözülerek hakemlerin stat dışına çıkarılması sağlandı. Polis Evi'nde bir süre dinlenen hakemler, daha sonra karayoluyla Ordu'ya geçti. Ömür AVCI (DHA)