'Özel'lere ünlü desteği

Zihinsel engelli futbolcu sayısını artırmak amacıyla tüm Avrupa ülkelerinde düzenlenen Özel Olimpiyatlar Avrupa Futbol Haftası, bu yıl 22-29 Nisan tarihleri arasında kutlanacak.

İSTANBUL - Zihinsel engelli futbolcu sayısını artırmak amacıyla tüm Avrupa ülkelerinde düzenlenen Özel Olimpiyatlar Avrupa Futbol Haftası, bu yıl 22-29 Nisan tarihleri arasında kutlanacak.
TSYD'de düzenlenen toplantıya katılan Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve İstanbulspor'un yönetici, teknik adam ve futbolcuları ile UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, zihinsel engelli futbolculara destek verdi. Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Fenerbahçe Teknik Koordinatörü Tamer Güney, İstanbulspor Kulübü Başkanı Adnan Sezgin, Beşiktaşlı futbolcular Cordoba ve Pancu, Fenerbahçeli Rüştü, Ümit Özat, Semih, Galatasaraylı Bülent Korkmaz, Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner toplantıya katılan isimler oldu.
Erzik, bugüne dek bu alanda yapılan çalışmaları yakından izleme imkanı bulamadığını belirterek, "İtiraf ediyorum, 2001 yılında takımımızın şampiyon olduğunu da bilmiyordum. Bundan sonra yardım için koşarak geleceğim. Zihinsel engelli sporcularımız için elimizden geleni değil, daha fazlasını yapmalıyız" dedi. (Spor Servisi)