Özer'den 'şike' sorusuna cevap

Özer'den 'şike' sorusuna cevap
Özer'den 'şike' sorusuna cevap
Trabzonspor'un transfer ettiği Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Özer Hurmacı, "2010-2011 sezonu şampiyonu kim?" sorusuna çarpıcı bir yanıt verdi.

Trabzonspor'un 500 bin euro'ya Kasımpaşa'dan satın alma opsiyonuyla 1.5 yıllığına kiraladığı Özer Hurmacı, Mehmet Ali Ylımaz Tesisleri'nde düzenlenen törende, resmi sözleşmeye imza attı.

Trabzonsporlu oyuncu sezonu kapattı


İmza töreninde konuşan Asbaşkan Ali Kemal Başaran, "Özer'in gelişi benim için önemli. Özer'in annesi, aynı mahalleden arkadaşım. Ayrıca dayısı da Trabzonsporlu Lemi'dir. Lemi takdir ettiğim bir insandır. Özer de onun yeğenidir ve ona mutlaka benzer. Ankaraspor'dan beri tanıdığım ve çok beğendiğim bir oyuncu. Fenerbahçe , Kasımpaşa sonra da Trabzonspor'a geldi. Başarılı olacağına inanıyorum. Burası onun vatanı. Yüreğiyle oynayacaktır. Bu transferden dolayı mutluluklar diliyorum. En güzel günlerini burada yaşamasını umuyorum" dedi.

"TRABZONSPORLU OLDUĞUMU HERKES BENDEN İYİ BİLİYOR"

27 yaşındaki orta saha oyuncusu, Trabzonspor'da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu vurgulayarak, "Doğal konuşacağım. Çünkü çok farklı duygular yaşıyorum. Bir yandan çok mutluyum, bir yandan ben Trabzonsporluyum. Bunu herkes benden çok daha iyi biliyor. Biz Trabzonsporlular çok fanatiğiz. Buraya gelmem bugüne kısmetmiş, bugüne nasipmiş. Çok heyecanlıyım, çok da mutluyum. İnşallah futbol hayatımın en verimli ve en başarılı yıllarını burada geçirmeyi Allah bana nasip eder. Transferimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu'na ve beni sevdiğim bu renge kavuşturanlara, Allah'ıma bin şükürler olsun. Fazla da konuşmak istemiyorum. İnşallah sahada hünerlerimi gösterip bunu kanıtlarım" ifadelerini kullandı.

"EKMEK YEDİĞİM KABA TÜKÜRMEM"

17 yaşında Trabzonspor ile antrenmana çıktığını hatırlatan Özer Hurmacı, "Yüzünde sivilceler olan bir insan olarak bonservisimle Trabzon'a geldim, oynamak için geldim. Antrenmanlara çıktım ancak daha sonra tekrar Almanya'ya döndüm. Ankaraspor'a geldim. 5 yıl boyunca orada oynadım ve verdiğim her röportajda Trabzonspor'da oynamak istediğimi söyledim. Nasip olmadı, kısmet olmadı. O zamanki Ankaragücü başkanımız Melih Gökçek'ti. Üç yıl üst üste transfer görüşmemiz oldu kendisiyle. Her seferinde bana hangi takıma gitmek istediğimi sorduklarında 'Trabzonspor' dedim. Ankaraspor'daki son yılımda çok başarılı bir pozisyona geldiğimde ve değerim yükseldiğinde Fenerbahçe beni transfer etti. Ben ekmek yediğim kaba pislemem. Trabzonlu bir delikanlıya yakışmaz. Orada çok iyi arkadaşlarım oldu ve vefa borcum olan Aykut Kocaman var. Ama bunların hepsi geçmişte kaldı. Gerçek olan şu ki; sevdiğim ve tuttuğum kulüpteyim. Tek derdim ve tek amacım bu. İnşallah bunlar konuşulur ve geçmişimde sürekli deşilmez ve bu sorularla karşı karşıya kalmam" şeklinde konuştu.

Tahkim'den 'dört büyükler'e ret


"BAŞKANIMIZIN NE YAPTIĞINI BİZ DE BİLMİYORDUK"

Özer Hurmacı, "2010-2011 sezonu şampiyonu kim?" sorusunu "Bu soruyu soracağınızı biliyordum. Yapacağım açıklama hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Allah'a ve adalete inanan insanlarız. Karar ne verilirse buna bütün Türkiye saygı duyacaktır. Ben Trabzonsporluyum. O zaman Fenerbahçe forması giyip, o formayı terletiyordum. Devam eden bir süreç var. O zamanki başkanımızın neler yaptığını biz de bilmiyorduk. Biz de kamuoyundan öğrendik. O yüzden bu konuda açıklama yapmam ne derece doğru olur bilmiyorum" şeklinde yanıtladı. Yunus Emre SEL (DHA)

Akçay: Saldıracağız