'Ozgür Willy' işbaşındaydı

Beko Basketbol Ligi final serisi heyecanında Fenerbahçe Ülker,
Efes Pilsen'i bir kez daha yendi. Geçen cuma günü rakibine 30 sayı fark atan Sarı-Lacivertli ekip bu kez 66-53'lük skorla Efes Pilsen'i devirdi ve seride 2-0 öne geçti.

Fenerbahçe Ülker: 66
Efes Pilsen: 53
SALON: Abdi İpekçi
HAKEMLER: Rüştü Nuran, Serdar Ünal, Turgut Işık
FENERBAHÇE ÜLKER: Solomon (20), Ömer (10), İbrahim (6), Mirsad (4), Semih (8), Oğuz (5), Clark (1), Mrsiç (4), Basden (8)
EFES PİLSEN: Mustafa (5), Nicholas (9), Prkacin (11), Haislip (9), Ermal (4), Kerem (2), Granger (6), Can (7), Cenk, Cüneyt
1. Periyot: 15-14, Devre: 26-26, 3. Periyot: 41-37

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi final serisi heyecanında Fenerbahçe Ülker,
Efes Pilsen'i bir kez daha yendi. Geçen cuma günü rakibine 30 sayı fark atan Sarı-Lacivertli ekip bu kez 66-53'lük skorla Efes Pilsen'i devirdi ve seride 2-0 öne geçti. Abdi İpekçi'de günün yıldızı Fenerbahçe Ülkerli Willie Solomon'du. Maç boyunca altı üç sayılık isabet bulan Solomon, son beş dakikada sekiz sayı kaydederek karşılaşmanın da en skorer ismi oldu.
İki takımın teknik adamlarının maçla ilgili görüşleri şöyle. Aydın Örs (Fenerbahçe Ülker): 'Efes Pilsen büyük bir tecrübeye sahip. 30 sayılık bir yenilginin ardından çabuk toparlanacaklarını biliyorduk. Son periyotta gerçek kimliğimizi bularak sahadan galip ayrıldık.' Oktay Mahmudi (Efes Pilsen): 'Oyunun son bölümünde iki dış şut kaçırınca, rakibimiz hızlı hücumlarla sayı buldu ve yenildik. Fenerbahçe Ülker, 13 sayı farkla kazanmasına rağmen, başa baş bir mücadele yaşandı.'
Abdi İpekçi'de boş yer yoktu
Fenerbahçe taraftarlarının büyük ilgi gösterdiği maçta salon tamamen doldu. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım yönetici arkadaşlarıyla birlikte salondaki yerini aldı. Sarı-Lacivertli taraftarlar, maç sonrası uzun süre oyuncularına sevgi gösterisinde bulunurken Yıldırım da oyuncularını ayakta alkışladı. Serinin üçüncü maçına çarşamba günü yine Abdi İpekçi Spor Salonu ev sahipliği yapacak. (Spor Servisi)