Özgür Yankaya'dan olay hareket!

Özgür Yankaya'dan olay hareket!
Özgür Yankaya'dan olay hareket!
Gaziantepspor-Galatasaray maçını yöneten hakem Özgür Yankaya'nın, Burak Yılmaz'ın golü sırasında gösterdiği refleks olay oldu.

RADİKAL - Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Galatasaray , deplasmanda Gaziantepspor'u 1-0 mağlup etmeyi başardı. Ancak Burak Yılmaz'ın 89. dakikada attığı kafa golü ve hakem Özgür Yankaya'nın bu gol sonrası yaptığı ilginç hareket hakkında futbol kamuoyunu karıştıracak yorumlar yapıldı.

Fatih Terim açıkladı: Galatasaray...


Futbol yorumculuğu yapan eski hakem Ahmet Çakar, Burak'ın golü için Gaziantepspor kalecisi Karcemarskas'ı suçlarken, hakemin yaptığı hareket için de Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) çağrıda bulundu.

"BİR BACAK ÇOK ŞEYİ ANLATIR"

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Çakar, "Rahatsızım kaleciden de hakemden de rahatsızım. Yahu bir kaleci yan topa çıkınca elini tam kaldırıp topa vurması lazım, ama o sadece elini uzatıyor. Şimdi maça bakın Galatasaray gol attığı anda hakem sağ ayağı ile ne yapıyor? Niye yapıyor, şimdiye dek böyle bir şey gördünüz mü? Hakemin sağ bacağının hesabını MHK Başkanı Zekeriya Alp nasıl verecek? Bazen bir bacak çok şeyi anlatır. Bazen bir bacak bin tapeye bedeldir" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da 65 milyon TL'lik kriz!