"Özil'e Kraliyet unvanı verirdik"

"Özil'e Kraliyet unvanı verirdik"
"Özil'e Kraliyet unvanı verirdik"
Norveç basını, Arsenal forması altında harikalar yaratan Mesut Özil'e övgüler yağdırdı.

Ünsal TURAN / OSLO (DHA) - Norveç'in yüksek tirajlı gazetesi Dagbladet, Arsenal'in 2-1 kazandığı Napoli maçında bir gol ve bir asistle oynayan Mesut Özil'in, İngiliz ekibinde fırtına gibi başladığına dikkati çekti.

Devler Ligi'nde Özil fırtınası


Arsenal Kulübü'nün, Özil için ödediği paranın karşılığını çok erken almaya başladığını vurgulayan Dagbladet, “Sunderland karşısında yeteneğini gösteren Özil, hiç arkasına bakmadan (hakkındaki dedikodulara aldırmadan) Napoli karşısında da kendini gösterdi. O yine en iyisiydi. Özil çok zarif biçimde topu ağlara göndererek, takımının daha ilk dakikalarda kontrolü ele almasını sağladı. Napoli'nin İspanyol hocası Rafael Benitez, normalde maç sihirbazı olarak tanınır ama müdafaanın nasıl yapılmaması gerektiği konusunda Mesut Özil’den ders aldı" ifadelerini kullandı.

Arsenal-Napoli Maçını naklen yayınlayan Viasat kanalının spikeri ise "Mesut Özil Norveçli olsaydı Kraliyet unvanı verirdik. Gece Arsenal’in gecesiydi, ama herkesten önce Mesut Özil’in gecesiydi" yorumu ile Özil'in futbolunu övdü.

"Arsenal'in yeni Bergkamp'ı Özil"