Özkan Sümer'den reçete

Özkan Sümer'den reçete
Özkan Sümer'den reçete
Trabzonspor eski başkanı Özkan Sümer, "Trabzonspor'un rakibi üç büyük kulüp değil, üç büyük yanlıştır" dedi.

TRABZON - Özkan Sümer, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basınla sohbet toplantısında, bordo-mavili kulüple ilgili bir süredir çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmelerde bulunduğunu belirterek, "Trabzonspor herkesin özlediği ve beklediği bir hamle yapacaksa iki şeyden başlaması gerekiyor. Bunlar doğru bilgi ve bütünlük. Her şeyden önce bir bütünlük olması gerekiyor. Trabzonspor'da bir kısım farklılık ve aykırılıklar olacak ama özellikle bütünlüğe ihtiyacı var" diye konuştu.

Lucescu'dan Trabzonspor'a ret


Antrenörlük hayatının ardından kulüp başkanlığı yapmasını mantık hatası olarak değerlendiren Sümer, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Benim antrenörlük dışında başka bir işim yok. Antrenörlük başkanlıktan sonra yapılamaz. Bunu mantık hatası olarak değerlendiriyorum. İkinci mantık hatam ise Trabzonspor'dan istifa ederek verdiğim zarardır. Düşündüğüm bir takım rahatsızlıkları içeride kalarak tedavi edebilirdim. Böyle yansımasını hiç hesap etmedim. Ne yazık ki kulüplerimiz kurumsal yapı kazanmış değil. Yöneticilerimiz genelde amatör. Bu kadar zor bir sektörü bilgi sahibi olmadan yönetmeye kalkmak yanlış. Bu sektör planlı bir yönetime ihtiyaç duyar. Kulüplerin en büyük rahatsızlığı bana göre bilgisizliktir."

"AKÇAY'IN İSTİFASI ÇARE YA DA ÇÖZÜM DEĞİL"

Sümer, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'ın kulüple sözleşmesini karşılıklı feshetmesiyle ilgili bir soruya da "Akçay'ın istifası Trabzonspor için çare yada çözüm değil. Çünkü o yanlış mekanizmanın bir parçası. Esas olan o doğrultudaki işleyişin nasıl olması gerektiği ve ihtiyaca el atmak. Bunu sağlamadığımız sürece kişiler gelir gider, ama rahatsızlık değişmez. Trabzonspor yarışırken gelişmek zorundadır. Bir kısım doğruları bir araya getirsen de o doğruları iyi yönetmeyi bildiğin takdirde Trabzonspor her zaman yarışır konuma ulaşır" yanıtını verdi.

Trabzonspor'un içerisinde yaşadığı sorunların ligde mücadele ettiği takımların üzerinde olduğunu savunan Sümer, "Trabzonspor'un rakibi üç büyük kulüp değil, üç büyük yanlıştır. Birincisi plansız transfer, ikincisi parçalanma ve üçüncüsü iç çatışmalardır. Bunları gidermediğiniz yerde bir takıma üstünlük sağlayacağım demek hayalcilikten öteye gidemez" ifadelerini kullandı. (AA)

Avcı'dan Trabzonspor açıklaması