Özkan Sümer'e selam, yola devam

Trabzonspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, başkan Özkan Sümer'in kararına saygı duyduğunu belirtirken, istifasının söz konusu olmadığını söyledi.

TRABZON - Trabzonspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, başkan Özkan Sümer'in kararına saygı duyduğunu belirtirken, istifasının söz konusu olmadığını söyledi. Aybaba, yönetimin toplu olarak istifa etmesi durumunda yeni başkan seçilinceye kadar görevinin başında olacağını vurgulayarak, şöyle konuştu: "Tahkim Kurulu'nun kararı bozması başkanımızı üzdü. Kendisi, son derece karakterli, her zaman, her görevde saygılı işler yapan bir kişidir. Sümer'le bir telefon görüşmesi yaptım. Kendisi görevime devam etme konusunda telkinde bulundu. Endişeye gerek yok, takım sahipsiz kalmayacak."
Asbaşkan Erol Tuna ise Tahkim Kurulu'na tepki gösterdi. Tuna şöyle devam etti: "Sayın Arslan 'herkesi memnun edemeyiz' diyor. Raporlar ve belgeler nerede o zaman? Disiplin Kurulu keyfi bir karar mı vermiş? Kurul kimden korkuyor? Hükümetten mi? Ortada bir adaletsizlik var. Fenerbahçe seyircisi Trabzon'a gelip ortalığı birbirine katıyor. Bunu görmemezlikten gelemeyiz. Futbolda adalet sağlansın diye Sümer'i kurban verdik. Görünen o ki, arada hükümet olduğu için Tahkim Kurulu kararı bozmak zorunda kaldı."
'Yönetimde sorun yok'
Sümer'in istifasının kendisi veya yöneticilerle bir ilgisi olmadığını altını çizen Tuna, sözlerini şöyle noktaladı: "Sayın Sümer çok cesur, güçlü kişilikli ve insanlara karşı düşüncelerini rahatça söyleyebilen bir insandır. Bu mücadeleye onunla birlikte başladık, ya beraber devam ederiz ya da bırakır gideriz. Eğer yönetimle veya benimle ilgili bir sorunu olsaydı ve bundan dolayı istifa etseydi, kendisi bunu açıklardı. Sayın başkanın istifasının ardındaki tek neden, Türkiye'de Fair-Play'in, statlarda dostluk ve barışın egemen olmasının önüne büyük bir taş konmasıdır." (Spor Servisi)