Öztürk'ten Aysal'a; Terim'den istesene!

Öztürk'ten Aysal'a; Terim'den istesene!
Öztürk'ten Aysal'a; Terim'den istesene!
Galatasaray Kulübü'nün eski başkan yardımcısı Adnan Öztürk, Başkan Ünal Aysal'a ağır eleştirilerde bulundu.

DHA - Yöneticiliği bıraktıktan sonra yavaş yavaş sarı-kırmızılı kulüpte muhalefet önderi olmaya başlayan Adnan Öztürk, Galatasaray 'daki son gelişmelerin camiayı rahatsız ettiğini söyledi.

Cin şişeden çıktı bir kere


Öztürk, sarı-kırmızılı yönetim- Türkiye Futbol Federasyonu-Fatih Terim arasında yaşanan 'sözleşme krizi' konusunda şu açıklamayı yaptı:
"Ben artık bu tarza, 'Aysalvari kurumsallaşma' diyorum. TFF Başkanı'na 'istifa et, seni tanımıyorum' diyeceksin, 10 gün sonra 'buyur hoca ile görüş' diyeceksin. Sonra da ortalığa yangına çevirip TFF'den imzalanan kontratı isteyip, 'vermem' sözünü duyunca da tartışma çıkartacaksın. Daha dün 'elemanım' dediğin, kulübünün teknik direktöründen istesene kontratı. Niye TFF'den istiyorsun? Bir kontrat varsa, iki taraf da imzalamıştır. Tek mesajım var; Lütfen biraz ciddiyet."

Adnan Öztürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın da bu konuda görüş bildirerek, Fatih Terim'in Milli Takım'da görev yapmasını istemesini ise şöyle yorumladı:
"Başbakan, bir futbolsever olarak temennilerini tabii ki söyleyecek. Türk futbolu adına, futbolu seven bir Başbakan'ın olması güzel. Ancak temenni, sorumluluk ve görev farklı işlerdir. Galatasaray'ı yönetmek Sayın Ünal Aysal'ın işi. Şimdi mesele, Sayın Aysal'ın, Başbakan'ın temennisini ne olarak algılayacağında. Temenni mi talimat mı?"

Nani'den Galatasaray itirafı

Ezeli rekabette bir ilk