Özyer: Bu hakem üçlüsü...

Özyer: Bu hakem üçlüsü...
Özyer: Bu hakem üçlüsü...
Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, Banvit'e 79-68 yenildikleri maçta, istekli mücadele etmesine rağmen kazanmayı başaramadığını söyledi.

İSTANBUL (AA) - Murat Özyer, karşılaşmayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, sakatlıklar nedeniyle sıkıntılı oldukları bir dönemde Banvit ile karşılaştıklarını belirterek, şunları kaydetti:
"Maçın başında hücumda standart yüzdemizi yakalayamadık ve geriye düştük. Kenardan gelen oyuncularımızın enerjisi ile oyuna ortak olduk. İkinci bölümde birkaç kere sayı farkını 4'e indirsek de gidişatı lehimize çeviren oyuncuların başında gelen Ender Arslan'ın ikinci çeyrek sonunda arka adalesindeki sıkıntının tekrarlaması sebebiyle sahaya tekrar dönememesi oyun düzenimizi kötü etkiledi. İstekli oynadığımız bir maçı kazanamadık. Bu mücadeleye devam edip, sakatlıktan gelen oyuncularımız ritimlerini kazanınca istediğimiz sonuçları alacağımız çok net gözüküyor."

Aslan, Banvit'e yetişemedi...


Karşılaşmanın hakemlerinin yönetiminden şikayetçi olan Murat Özyer, şu ifadeleri kullandı:
"Yeni sezonda bugüne kadar olumlu kararları ve hamlelerini sonuçlardan bağımsız olarak beğeniyle karşıladığımız yeni Merkez Hakem Kurulu (MHK), play-off finalini etkileyecek bir maçtaki hakem kimyasını doğru oluşturmamıştır. Maçın hakem üçlüsü maçın başındaki misafir takımın attığı ve kural ihlali sebebiyle iptal edilmesi gereken sayıyı vererek, hazır gelmediklerini göstermişlerdir. Ayrıca maçın kriz anlarında yanlış kararlarına zincirleme olarak devam etmişlerdir. Bu hakem üçlüsüne yeni MHK'nın nasıl bir yaptırım uygulayacağını dikkatle bekleyeceğiz."

Ergin Ataman'dan şaşırtan karar!


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Ergin Ataman

  ,

  Banvit

  ,

  Oyun

  ,

  hakem

  ,

  Aslan