Özyer: Oyundan erken koptuk

Özyer: Oyundan erken koptuk
Özyer: Oyundan erken koptuk
Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, play-off final serisi ilk maçında Fenerbahçe Ülker'e karşı kapasitelerinin çok altında kaldıklarını söyledi.

İSTANBUL - Murat Özyer, Galatasaray Liv Hospital'ın Fenerbahçe Ülker'e 89-70 yenilerek seride 1-0 geriye düştüğü maçla ilgili yaptığı açıklamada, "Deplasmanda oynadığımız ilk maçta oyundan erken koptuk. Fenerbahçe Ülker'in pota altında oldukça yüksek yüzdeyle hücum etmesine ve 24 asistle oynamasına izin verdik. Buna karşılık biz oldukça düşük bir yüzdeyle hücum ettik" dedi.

Serinin devamında daha iyi oynayacaklarına inandığını aktaran Özyer, "Kendi savunma ve hücum standartlarımıza geri döneceğiz. Bireysel performanslarımızı yukarı çekip, takım üretkenliğimizi arttıracağız. Play-off final serisinde yarın oynayacağımız ikinci maçın senaryosu farklı olacak. Dört galibiyete ulaşacak takımın kupayı alacağı bu seride, Galatasaray Liv Hospital olarak ikinci maçı kazanmak istiyoruz" diye konuştu.

Özyer, iç ve dış transfer çalışmalarına başlamak için sezonun tamamlanmasını bekleyeceklerini daha önce duyurmalarına rağmen, çeşitli transfer haberlerinin basına yansımasını manidar bulduklarını vurgularken, dün oynanan maçta kendilerine gösterilen misafirperverlik nedeniyle Fenerbahçe Kulübü'nün basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Ahmet Özokur'a da teşekkür etti. (AA)