Paar'ın transferi 'sakat'a geldi!

Trabzonspor'un sözleşme imzaladığı Kurt van de Paar'ın üç yıl önce sol dizinden ağır bir ameliyat geçirdiği anlaşıldı. Özel Karadeniz Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünde de ameliyatın izleri görüldü.

TRABZON - Trabzonspor'un sözleşme imzaladığı Kurt van de Paar'ın üç yıl önce sol dizinden ağır bir ameliyat geçirdiği anlaşıldı. Özel Karadeniz Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünde de ameliyatın izleri görüldü. Bu gelişme üzerine Paar'ın İstanbul'da tam teşekküllü bir hastanede yeniden kontrolden geçirilmesi kararlaştırıldı. Kontroller sonucu futbol oynamasını zaman zaman engelleyecek bir bulguya rastlanmaması halinde Paar'ın sözleşmesinin yürürlükte kalacağı, aksi takdirde feshedileceği bildirildi.
Başkan Özkan Sümer ise Paar'ın sakatlığıyla ilgili bulguların ellerine ulaştığını söyledi, şöyle konuştu: "Şu anda, futbol oynaması riskli veya risksiz, diye bir değerlendirme yapmamız mümkün değil. Durumu daha net biçimde görebilmek için İstanbul'da sağlık kontrolünden geçirilecek. Eğer olumsuz bir rapor çıkarsa sözleşmesini yürürlüğe koymayız. Ancak 3 yıl önceki ameliyatının sıkıntı doğurmayacağı noktasına vararsak o zaman sözleşme geçerli olacak."
Eğer bu transfer gerçekleşirse Paar, Bordo-Mavili takımda oynayan 50. yabancı olacak. Karadeniz ekibi, bugüne dek 24 ülkeden futbolcu ile sözleşme imzalanırken en fazla oyuncu unvanını 6 oyuncuyla Gürcüler ve Yugoslavlar elinde bulunduruyor. Hollanda'nın Twente takımından transfer edilen Paar, Trabzon-spor'da forma giyecek üçüncü Belçikalı oyuncu
olacak. 1989-90 sezonunda dünyaca ünlü kaleci Jean Marie Paaf ile sözleşme imzalayarak ilk kez Belçikalı bir oyuncu ile anlaşan Trabzonspor, 2000-01 sezonunda da halen kadrosunda bulundurduğu Hans Somers ile anlaşma yapmıştı. (Spor Servisi)