PAF'a 15'lik kaleci kaldı

Maç tel örgüsüz oynandı. Emniyet, aşırı olmamakla beraber güvenlik önlemleri aldı.

  • Maç tel örgüsüz oynandı. Emniyet, aşırı olmamakla beraber güvenlik önlemleri aldı. T950 güvenlik mensubu görev yaptı. Fenerbahçeli taraftarlar için ayrılan tribünlerde ise tel örgü vardı. Stat içinde güvenlik kameralarının sayısı sabit ve otomatik olmak üzere 3'ten 8'e çıkartılırken, polis kameralarının sayısı da artırıldı.
  • 4İstanbul'dan 9 otobüsle gelen Sarı-Lacivertli taraftarlar, emniyet nedeniyle Beşikdüzü mevkiinde bekletildiler ve maçın başlamasına 5 dakika kala stada alındılar. Aramalar sırasında otobüste bulunan bazı taraftarların üzerinde, 1 adet bıçak ile 2 adet kelebek bıçak ele geçirildi. Güvenlik güçlerince bir otobüsün bagaj kısmında yapılan arama sırasında, otobüsün yedek lastiğinin aniden patlaması sonucu, Fenerbahçe taraftarları ve güvenlik güçleri korkulu anlar yaşadı.
  • Fenerbahçe'de, sözleşmesini feshederek İstanbul'dan ayrılan Robert Enke'nin yerine kaleyi, Ümit Milli Takım kalecisi Recep korudu. Volkan'ın ameliyat olması nedeniyle Recep'in yerine yedek kalecilik görevini, PAF takım kalecisi Bekir yaptı. Kaleci sıkıntısı böylece PAF'a da yansıdı. Fenerbahçe PAF takımı, 3-2 yenildiği Trabzon maçına 15 yaşındaki Volkan ile çıktı.
  • Trabzonspor'da dört futbolcu çeşitli nedenlerden dolayı Fenerbahçe karşısında takımdaki yerlerini alamadılar. Karadeniz ekibinde, cezalı oyuncular Fatih, İbrahim Yattara ve Hüseyin ile henüz hazır durumda olmayan yeni transfer Romaschenko forma giyemediler. Sarı - Lacivertlilerde ise Fatih Akyel ile Erhan cezaları, Ali Güneş de sakatlığı nedeniyle oynamadı.
  • Tribünler, güvenlik önlemleri nedeniyle ayrılan küçük bir alanın dışında tıklım tıklım dolarken, 25 bin Bordo-Mavili taraftarın yanı sıra yaklaşık 500 kişilik Fenerbahçe taraftarı kendilerine ayrılan kale arkası tribünde yer aldılar.
  • Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Trabzonspor Kulübü Özkan Sümer, Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da karşılaşmayı izlediler. Trabzonsporlu futbolcular, karşılaşmadan önce eski takım arkadaşları Aurelio ile hasret giderdiler. Küçük bir grup ise Aurelio'yu çağırırken, bu futbolcu tribünlere gitmedi.
  • Karşılaşmanın devre arasında tribünde büyük olaylar çıktı. İki takım taraftarları da tribünden söktükleri koltukları birbirlerine atmaya başladılar. Karşılıklı küfürleşmelerle süren olaylar karşısında güvenlik güçleri çaresiz kaldı. Onlar da can derdine düşüp, atılan koltukları başlarına siper ettiler. Olaylar, polisin cop kullanması ile iyice alevlendi. Bazı seyirciler yaralandı. Olayların önüne bir türlü alamayan güvenlik güçleri, devre arasından itibaren Sarı-Lacivertli taraftarlarını teker teker tribünden çıkarttı.