Pahalı maça taraftar tepkisi

11 Ekim'de İngiltere ile oynanacak maçın bilet fiyatlarına tepkiler sürerken, taraftarlar ucuz biletlerin sponsor firmalara dağıtıldığını ileri sürdürler.

İSTANBUL - 11 Ekim'de İngiltere ile oynanacak maçın bilet fiyatlarına tepkiler sürerken, taraftarlar ucuz biletlerin sponsor firmalara dağıtıldığını ileri sürdürler. Federasyon Başkanı Ata Aksu ise şimdiden 20 bin adet biletin satıldığını vurgulayarak, "Bilet fiyatlarının pahalı olmasının hasılat kaygısıyla ilgisi yok. Her tribünden belli sayıda bilet var" açıklamasını yaptı. Taraftarlar ise ucuz bilet bulamadıklarını ve 140 milyon vererek maçı izlemelerinin mümkün olmadığını söyledi.
Almanya-İngiltere maçını taraftarlar 55 euro (88 milyon lira) vererek izlerken, Hollanda-Belçika maç biletleri ise 20 ila 50 euro (16-80 milyon lira) arasında satıldı. Bu ülkelerde işsizlik maaşı 700 euro, part-time çalışan kişinin ücreti ise 1300 euro (2 milyar lira). Ancak Türkiye'de asgari ücretin brüt 306 milyon olduğu göz önünde bulundurulduğunda, 140 milyonluk bir bileti birçok taraftar alamayacak. Taraftarlar, bilet fiyatlarında indirim yapılmaması durumunda bu önemli maça gidemeyeceklerini söylüyorlar.
'Her şey yolunda gidiyor'
Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Moldova özel maçının, hem takımdaki eksikleri görme, hem de tüm futbolculara görev verme açısından önemli bir karşılaşma olduğunu söyledi. Sezonun ilk milli maçını kazanmalarının kendilerini çok sevindirdiğini belirten Güneş, "Futbolcularımın henüz kendi takımlarındaki maç tempolarına ayak uyduramadıklarını gördüm. Ancak birkaç hafta içinde hepsinin toparlanacağını düşünüyorum" ifadesini kullandı. Henüz sezon başı olduğunu ve giderek daha iyi olacaklarını belirten Güneş, şöyle konuştu: "Biz hücumda daha iyi top kullanmayı bekliyorduk. Hücumda daha çok topa sahip olabilirdik, ama bunu yapamadık. Kanat ataklarımız başarılı olmasına karşın, maalesef gol bulamadık. Atak bir oyun sergileyerek, bu oyun tarzındaki eksiklerimizi gördük. Zaman içinde daha iyi olacağız. Sonuçta takım içinde rakebetin olduğunu gördüm. Bu da bizim için çok önemli bir avantaj."
Öte yandan Ay-Yıldızlılar, 6 Eylül'deki Liechtenstein maçı öncesi Zürih'te kamp yapacak. 3 Eylül'de İsviçre'ye hareket edecek olan kafile, 5 Eylül'de Liechtenstein'a geçecek. (Spor Servisi)