Palermo yöneticisine 'Godfather' uyarısı

Mafya öyküleriyle özdeşleşen Sicilya'yı Serie A'da temsil eden takımlardan biri olan Palermo'da üst üste alınan kötü sonuçların ardından sportif direktör Rino Foschi'ye 'mafyavari' bir tehdit geldi.

PALERMO - Mafya öyküleriyle özdeşleşen Sicilya'yı Serie A'da temsil eden takımlardan biri olan Palermo'da üst üste alınan kötü sonuçların ardından sportif direktör Rino Foschi'ye 'mafyavari' bir tehdit geldi. 1972 yapımı 'Baba' filminde kesik at başıyla yapılan tehdidin bir benzeri de Foschi'ye yapıldı ve Pembe-Siyahlı yöneticinin evine kesik bir keçi başı gönderildi. Kesik baş, Noel arifesinde bir kutu içinde Foschi'nin evine gönderilirken, Palermolu yönetici bunun ilk başta bir şaka olduğunu düşündüğünü dile getirdi ve şöyle konuştu: "Karım bu olayda büyük korku yaşadı. Kutuyu açar açmaz bayıldı. Beş yıldır Palermo'da yaşıyorum ve hiç tehdit almamıştım. Buradaki insanlar her zaman beni sevmiştir. Kendimi hep güvende hissettim. Korkacak bir şeyim olduğunu düşünmüyorum."
Bu tür tehditler ilk değil
İtalyan basını ise bu olayın, Palermo'nun UEFA Kupası'nda ve ligde aldığı başarısız sonuçlar sonrası bir tehdit olduğu düşüncesinde birleşiyor. UEFA Kupası'nda Fenerbahçe'ye 3-0 yenilerek Sarı-Lacivertlilere averajla geçilen ve gruptan elenen İtalyan ekibi, uzun süre zirve mücadelesi verdiği Serie A'da şu anda lider Inter'in 13 puan gerisinde üçüncü sırada. Palermo Kulüp Başkanı Maurizio Zamparini ise keçi başıyla yapılan tehdidi, 'Kenti ve kulübü küçük düşüren bir olay' olarak niteledi. Polis, bu olayın Noel zamanında Palermo'da yaşanan iki olayla bağlantısını araştırıyor. Foschi'nin yanı sıra Palermo Kültür ve Çevre Mirası Yöneticisi Adele Mormino'ya bir kesik keçi kafası, Palermo Belediye başkanı Diego Cammarata'ya da bir kurşun gönderildi.
Bu tür 'mafyavari' olay, İtalya futbolu açısından bir ilk değil. 1999 yılında, o sıralar ligde kalma mücadelesi veren Reggina kulübünün başkanına postayla kesik bir boğa kafasıyla birlikte tehdit mektubu gönderildi. Söz konusu tehdit mektubunda, başkandan 5 milyon dolar haraç istendiği yazıyordu. (Spor Servisi)