Panathinaikos - Barcelona maçında bomba ihbarı

Panathinaikos - Barcelona maçında bomba ihbarı
Panathinaikos - Barcelona maçında bomba ihbarı
THY Avrupa Ligi C Grubu'nun son haftasında oynanan Panathinaikos - Barcelona maçının devre arasında bomba ihbarı yapıldı. Bunun üzerine OAKA Arena boşaltıldı.

RADİKAL - THY Avrupa Ligi'ndeki temsilcilerimizden Fenerbahçe Ülker'in de yer aldığı C Grubu'nun 10. haftasında oynanan Panathianikos-Barcelona maçıyla ilgili bir ihbar, Euroleague yönetimini ve Yunan polisini alarma geçirdi.

Buna göre kimliği belirsiz biri ya da birileri, ilk yarısı 40-23 sona eren maçın devre arasında bir Yunan gazetesini arayarak salonda bomba olduğunu ve 1 saat içinde bir patlama gerçekleşeceğini iddia etti.

Bunun üzerine salondaki polis birimleri derhal harekete geçti ve ateşli seyircisiyle Avrupa'nın en zorlu deplasmanlarından biri olarak gösterilen OAKA Arena, bu haber üzerine derhal boşaltıldı.

Salonun boşaltılmasından bir süre sonra Euroleague yönetimi maçın ertelendiği açıklamasını yaptı. Bu açıklamadan 30 dakika sonra ise karar değişikliği ile maçın kaldığı yerden devam etmesine karar verildi. Karşılaşmayı 80-67 Barcelona kazandı.