Pancu yuvaya yerleşiyor

Sezon başında Rapid Bükreş'ten kiralanan, oynadığı futbol ve mütevazı tavırlarıyla Siyah-Beyazlı camiada büyük sevgi kazanan Daniel Pancu, bu ay içinde takımıyla sözleşme imzalayacak.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Sezon başında Rapid Bükreş'ten kiralanan, oynadığı futbol ve mütevazı tavırlarıyla Siyah-Beyazlı camiada büyük sevgi kazanan Daniel Pancu, bu ay içinde takımıyla sözleşme imzalayacak. Yönetim; Ahmet Dursun, İlhan, Ronaldo ve Yasin'den sonra Rumen yıldızla da parasal konuda anlaşma sağladı. Üstelik Pancu'nun kulübü Rapid Bükreş'le de prensipte el sıkışıldı. İki kulüp arasında yapılan opsiyonlu sözleşmenin 23 Nisan'da sona ereceğini hesaplayan Beşiktaş, İtalyan takımlarının Pancu'ya talip olduğu haberleri üzerine harekete geçti. Bu sezon 400 bin dolar alan futbolcu, 1.3 milyon dolara ikna edildi. Ödeme planı şöyle: 400 bin doları peşin olmak üzere 750 bin dolar garanti; kalan 550 bin ise maçbaşına.
Kolombiya'dan İstanbul'a dönen Beşiktaş'ın file bekçisi Cordoba ise, yöneticilerle görüşerek, "Arjantin'e dönmek istemiyorum. Bonservisimi, bir an önce almaya çalışın. Sezon sonuna kalırsa olaylar değişir" diye talepte bulundu.
Beşiktaş, ikinci yarı hazırlıklarına, teknik direktör Mircea Lucescu yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanla devam etti. Neşeli bir hava içinde geçen antrenmanda, futbolcuların birbirleriyle şakalaşmaları dikkat çekti. İstanbul'a gelmesi beklenen, ancak dönmeyen Brezilyalı futbolcu Amaral antrenmanda yer almadı. Amaral'ın, Zago ile bu gün takıma katılacağı öğrenildi. Lucescu'nun özel izin verdiği Nouma ve sakatlığı bulunan Bayram da, antrenmanda yer almadı. Adalesinde ağrı olan Sergen salonda çalışırken, tedavisi süren Göksel ise takımdan ayrı koşu yaptı.
Beşiktaş 24. sırada
Öte yandan, UEFA Kupası'ndaki başarılı futboluyla 4. tura yükselen, Süper Ligi'nde ise bir maç eksiğine rağmen devre arasına lider olarak giren Siyah-Beyazlılar, gösterdiği performansla 2002 yılını Dünya 24'üncüsü olarak kapadı. İlk 100 içerisinde kendilerine yer bulan diğer ekipler ise Galatasaray ile Denizli oldu. Sıralamada ilk sırayı Real Madrid alırken, onu, iki İngiliz takımı, Manchester United ve Arsenal izledi.