Pancu'dan eleştirel yaklaşım

Trabzonspor deplasmanında, son saniyede attığı golle, takımına bir puan kazandıran Pancu, Beşiktaş'taki her futbolcunun böylesine yoğun maç trafiğine hazır olması gerektiğini söyledi.
Haber: BÜNYAMİN OSMAN / Arşivi

İSTANBUL - Trabzonspor deplasmanında, son saniyede attığı golle, takımına bir puan kazandıran Pancu, Beşiktaş'taki her futbolcunun böylesine yoğun maç trafiğine hazır olması gerektiğini söyledi. Rumen futbolcu, "Bu karşılaşmalara fizik ve beyin olarak hazır olmak gerekiyor. Ancak bazı arkadaşlar bunda zorlandı. Bu nedenle Trabzonspor karşısında gerekeni tam olarak yapamadık" diye konuştu.
Ahmet Dursun'un yokluğunun takımın oyun dengesinin bozduğuna dikkat çeken Pancu, "Onun İlhan'la birlikte oynaması bizim için büyük önem taşıyor. Yokluğunda hem forvette, hem de orta sahada sıkıntı çektik" yorumunu yaptı. Lazio maçı öncesi teknik heyet, eldeki tüm verilere değerlendirmeye aldı. Geçen yıl Roma'da oynayan Zago, İtalyan oyuncu Giunti ve vatandaşı kondüsyoner Carlo, İtalyan kulubü hakkında bilgiler veriyor. Giunti, bu konuda yaptığı açıklamada, "Lazio çok hızlı oynuyor. Kanatlardan rahat gole gidip pozisyon buluyorlar. Orta sahada genelde az adamla oynayıp, bu bölgeye çabuk geçip oyunu rakip kaleye yığıyorlar. Lazio'ya karşı en etkili silah sahanın her yerinde yapılacak prestir" dedi.