Pankart Fener'i kurtarmadı

Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki son karşılaşmasını geçen sezonun 33. haftasında, 25 Mayıs'ta Diyarbakırspor ile oynayan Fenerbahçe, dün 76 günlük aradan sonra, taraftarlarının karşısına çıktı.

  • Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki son karşılaşmasını geçen sezonun 33. haftasında, 25 Mayıs'ta Diyarbakırspor ile oynayan Fenerbahçe, dün 76 günlük aradan sonra, taraftarlarının karşısına çıktı.
  • Sezonun ilk maçına taraftarlar büyük ilgi gösterdi. 52 bin seyirci kapasiteli FB Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, bazı tribünlerde az sayıda boşluk olduğu gözlendi. İstanbulspor taraftarları için ayrılan bin 600 kişilik tribün de boş kaldı.
  • Maç öncesinde Almanya'nın İstanbul Başkonsolosu Reiner Möckelmann ve bazı konsolosluk yetkilileri, teknik direktör Christoph Daum'a çiçek vererek yeni sezon için başarılar diledi. Sarı-Lacivertli taraftarlar da, yeni teknik direktörleri Daum'a yaptıkları tezahüratlarla sevgi gösterilerinde bulundu. Alman çalıştırıcı ve yardımcıları, taraftarları selamlamak için saha ortasına gelerek, bir süre tribünlere yönelik alkış tuttular.
  • Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Van Hooijdonk, Aurelio, Luciano, Enke ve Selçuk ilk 11'de sahaya çıktı. Taraftarlar, özellikle Van Hooijdonk'a büyük ilgi gösterirken, Tuncay Şanlı'ya da sevgi gösterilerinde bulunuldu.
  • Teknik direktör Christoph Daum, soyunma odasına 'Burası Kadıköy, buradan çıkış yok' yazılı bir pankart astırdı. Alman teknik adamın futbolcuların motivasyonunu artırmak için böyle bir uygulamaya gittiği bildirildi.
  • İstanbulspor'da elmacık kemiği kırık olan kaleci Zdravkov'un yerine, eski Fenerbahçeli Oğuz Dağlaroğlu görev yaptı. Fenerbahçeli eski futbolcular Uche ve Saffet ilk 11'de sahaya çıktı.
  • Fenerbahçe, dünkü yenilgiyle İstanbulspor'a Şükrü Saracoğlu'nda ilk kez mağlup oldu. İstanbulspor PAF Takımı da, Dereağzı'nda oynanan karşılaşmada Fenerbahçe'yi 1-0 yenmeyi başardı.