Pankartlar bu kez kriz yaratmadı

Geçen yıl Fenerbahçe-Panathinaikos maçında kriz yaratan 'Since 1453' (1453'ten bu yana) pankartı dün gece yine tribünlerdeydi ama neyse ki bu kez olaylara neden olmadı.

  • Geçen yıl Fenerbahçe-Panathinaikos maçında kriz yaratan 'Since 1453' (1453'ten bu yana) pankartı dün gece yine tribünlerdeydi ama neyse ki bu kez olaylara neden olmadı. Tribünlerde KKTC'nin bayrakları sallanırken Kıbrıs haritası çizili bir pankartta Kıbrıs Rum Kesimi ile KKTC sınırları ayrılarak, 'Barış istiyorsanız, KKTC'yi tanımalısınız' ifadeleri yer aldı. Ancak UEFA yetkilileri, bu pankartı kaldırttı.
  • Sarı-Kırmızılı ekip Şampiyonlar Ligi'nde bu sezonki ilk galibiyetini Olympiakos önünde aldı. Cim Bom geçen sezonki ilk karşılaşmada Lokomotif Moskova'yı deplasmanda 2-0 yenmiş ve ardından galibiyet yüzü görmemişti. Şampiyonlar Ligi'nde 21'inci deplasman maçına çıkan Yunan ekibi yine galibiyet alamadı. Olympiakos oynadığı bu maçlardan 18'ini kaybederken, sadece üç kez beraberlik elde edebildi.
  • Galatasaray'ın tecrübeli oyuncusu Arif Erdem, bu maçla Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki 50'nci karşılaşmasına çıktı. Teknik direktör Fatih Terim, Abdullah Ercan ve Hakan Ünsal'ı maç kadrosuna alırken, Ergün'e yine savunmanın solunda görev verdi. Orta sahanın solunda ise Cihan'ı oynattı.
  • Maç öncesi Olimpiyat Stadı'nın çevresinde yine trafik sıkışıklığı yaşandı. Birçok taraftar maç başladıktan sonra stada girebildi. Sarı-Kırmızılı seyirciler karşılaşmaya ilgi göstermezken, tribünlerde geniş boşluklar kaldığı gözlendi. Maçı Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum ve yardımcısı Ronald Koch'la birlikte izledi.
  • Sarı-Kırmızılılar tarihinde ilk kez bir Yunan takımıyla resmi bir müsabakada karşı karşıya geldi. Karşılaşmada 50'si Yunan, üçü Rumen, biri de İngiliz olmak üzere 54 yabancı medya mensubu görev yaptı. Karşılaşmadaki Türk gazeteci sayısı da 180'di.
  • Yunan televizyonları, Olympiakos maçı için geldikleri İstanbul'da, kırmızı kart cezalısı olan Hasan Şaş'ın günlük hayatını görüntüledi. Teknik direktör Fatih Terim, Hakan Şükür, Frank De Boer ve Faryd Mondragon ile özel röportajlar yapan Yunan televizyonları, Hasan Şaş'ın bir gününü de ele alan görüntülerini karşılaşma öncesinde Yunanistan'da yayınladı.
  • Hoparlörlerden yapılan anonslarla Sarı-Kırmızılı taraftarlardan Ali Sami Yen ruhunu ortaya çıkarmaları istendi. İki kez yapılan bu tür anonslarda taraftarlara, "Takımımızı coşkuyla destekleyelim, Ali Sami Yen ruhunu buraya taşıyalım" denildi.
  • Karşılaşmada yaklaşık 80 Yunanlı konuk, numaralı tribünde kendilerine ayrılan bölüme oturdular. Bu bölümün Galatasaray taraftarlarıyla adeta iç içe olması dikkat çekiciydi. Bu arada, Türkiye'de yaşayan Rumların da maçı izlediği öğrenildi.