Panzerler şokta! Almanya 1 - 1 İrlanda maç özeti ve golleri

Panzerler şokta! Almanya 1 - 1 İrlanda maç özeti ve golleri
Panzerler şokta! Almanya 1 - 1 İrlanda maç özeti ve golleri
Son Dünya Kupası'nın şampiyonu Almanya, kendi evinde İrlanda ile 1-1 beraber kaldı. Panzerlerin art arda aldığı kötü sonuçlar hem takımı hem de taraftarları şoka uğrattı.

EURO 2016 eleme karşılaşmalarında dün akşam İrlanda Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelen Almanya , kendi evinde oynadığı maçtan beraberlikle ayrıldı. D Grubunda yer alan iki takım birer gol atarak 1 puanın sahibi oldular.

Alman panzerleri 90+4’te gelen gol ile adeta yıkıldı. Dünya Kupası’nda oynadığı futbolla herkesi büyüleyen Almanya’nın ilk tek golü maçın 70. dakikasında Kroos’un ayağından geldi. İrlanda’nın golü ise uzatmaların sonunda Hendrick ile geldi.


Almanlar 3 maçın sonunda sadece 4 puan toplayabildi. Geçtiğimiz hafta Polonya ile karşılaşan panzerler bu maçtan 2-0 mağlup ayrılarak ilk şoku yaşamışlardı. İrlanda maçından da 1 puan alınması adeta ülkede soğuk duş etkisi yarattı.

Polonya kendi evinde İskoçya ile 2-2 beraber kaldı ve gruptaki liderliğine devam etti. Almanya ise aldığı 4 puan ile grupta 4. Sırada yer alıyor.