Para bu işin bahanesi

Para bu işin bahanesi
Para bu işin bahanesi
Kasımpaşa, Beşiktaş'la olan stat sözleşmesini tek taraflı feshederken, kulüp başkan vekili Hilmi Öksüz "Para işin bahanesi. Maçı tekrar ettirmek için Federasyona baskı yaptılar" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş , Kasımpaşa Kulübü ile imzalanan stadyum kiralama sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedildiğini, Siyah-Beyazlı takımın sezonun kalan iç saha maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayacağını açıkladı. Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, sözleşmenin Kasımpaşa Kulübü tarafından tek taraflı feshedildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: “Kasımpaşa Spor Kulübü Derneği ile Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ arasında imzalanan 2013-2014 futbol sezonu ile sınırlı stadyum kiralama sözleşmesi, kira bedelinin ödenmesinde 1 ve 3 günlük iki gecikme öne sürülerek Kasımpaşa Spor Kulübü Derneği tarafından tek taraflı feshedilmiştir. Beşiktaş Futbol A Takımı, 2013-2014 sezonunda kalan iç saha maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynayacaktır.”

‘Davranışlara önem veriyoruz’

Konuyla ilgili Kasımpaşa cephesi ise Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz’le bir açıklamaya yaparak “Para işin bahanesi. Biz Beşiktaş’ın tavrından rahatsızız. Beşiktaş Spor Kulübü’nün ne yaptığını spor kamuoyu çok iyi biliyor” ifadelerini kullandı. Parayı kulüp olarak hiçbir zaman dert etmediklerini belirten Öksüz “Bizim paramızı veriyorlardı onlar. Bizim değer verdiğimiz ahlaki değerlerimiz vardı. Ben insanların bakış açılarına, davranışlarına kıymet veriyorum. Siz benim paramı hiç vermeyin ben sizi orada 6 ay oynatırım hiç de sesimi çıkarmam. Ama bana yanlış yaparsanız ben oraya koyduğum maddeyi uygularım. Maçın tekrarlanmasında yanlış yaptılar. Siz başından beri Federasyon’a tehdit ve baskılarla karar aldırabiliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

‘Çok iyi bir hava yakaladık’

Öte yandan haftasonunda Galatasaray ile oynanacak derbi hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş’ta Teknik Direktör Slaven Biliç, takımına güvendiğini söyledi. Sarı-kırmızılıların kendi sahasında çok iyi bir performans ortaya koyduğunu belirten Hırvat çalıştırıcı “Biz de takım olarak çok iyi durumdayız. Sıkı bir maç olacak. İyi bir seri yakaladık, açıkçası ben gayet iyimserim. Orada iyi bir iş çıkaracağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

‘Oğuzhan çok değerli’

Zorlu maç öncesi sakat futbolcuların durumunu da değerlendiren tecrübeli teknik adam “Veli, Gökhan Töre, Tolga ve Oğuzhan’ın durumu şu an belirsiz. Özellikle Oğuzhan oynamazsa bizim adımıza can sıkıcı bir durum olur, çok önemli bir oyuncu. Sağlık ekibinden aldığım bilgiye göre geride kalan haftalarda bizimle birlikte çalışamayan bazı futbolcular yarın (bugün) takıma katılacak, umarım cumartesi günü bu futbolculardan bazılarını kullanabiliriz. Fakat sahaya çıkacak 11, her ne olursa olsun elinden geleni yapacaktır” dedi.
Hakem hatalarına da değinen tecrübeli teknik adam “Hakemlerin yaptığı hatalar bazen kazandırır, bazen kaybettirir. Futbolda bunlar olabiliyor ama oyuncularımın saha içindeki tavırlarından memnunum, onlarla gurur duyuyorum. Beşiktaş futbolcuları saha içinde çok kibarlar, hakeme ölçülü ve dürüst davranıyorlar ve gayet sportmenler. Bursaspor maçında Ersan için verilen karar çok ağırdı. Medical Park Antalyaspor maçında ise hakem Burak Yılmaz’ın attığı dirseği göremedi. Derbiyi Cüneyt Çakır yönetecekmiş. Kendisi Türkiye’nin en iyi hakemi. Umarım adil bir yönetim sergiler, bence iyi bir seçim” açıklamasını yaptı. Biliç hayatı boyunca hiçbir maça beraberlik için çıkmadığının da altını çizdi. 

Biliç: İlk günler gergindim

Beşiktaş’a geldiği ilk günlerde medya tarafından yaratılan baskı ortamı nedeniyle gergin olduğunu belirten başarılı futbol adamı “Şimdi ben de takımda iyi ve rahat durumdayız. Beşiktaş ailesinin havası tamamen değişti” dedi. Sezon başında transfer edilen Eneramo’nun devre arasında kiralanmasıyla ilgili ise Biliç “Eneramo’yu sakat olmasına rağmen ben istedim, kendisi çok beğendiğim bir oyuncu. Transferi yaptıktan sonra yabancı futbolcu kuralı değişince elden çıkarmak zorunda kaldık. Ayrıca Hugo Almeida da çok iyi gidiyordu. Eneramo sabır gösteremedi, bu da bize zorluk yarattı. En nihayetinde bizim oyuncumuz, goller atıyor olmasından dolayı son derece mutluyuz” diye konuştu.

Derbi öncesi mangal partisi

Bu arada Galatasaray ile cumartesi günü oynayacağı derbi maçın hazırlıklarını dün sabah yaptığı çalışmayla sürdüren Beşiktaş’ta futbolcular, antrenman sonrası organize edilen mangal partisine katıldı. Kulüpten yapılan açıklamada, etkinliğe, futbolcuların yanı sıra futbol transfer komitesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Deniz Atalay, Futbol Takımından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı ve Futbol Genel Direktörü Önder Özen’in de katıldığı bildirildi.