'Paralel' tartışması futbolu da vurdu!

'Paralel' tartışması futbolu da vurdu!
'Paralel' tartışması futbolu da vurdu!
Son günlerde siyasi gündemimize damgasını vuran 'paralel yapı' iddiaları spora da sıçradı. Başkan 'içimizdeki paralel yapı' dedi, takım kaptanı gözyaşları içinde açıklama yaptı.

Tekden Denizlispor Kulübü Başkanı Mehmet Özsoy'un, "İçimizdeki paralel yapı, kuyumuzu kazıyor" açıklamasının ardından yeşil-siyahlı camiada iddialar birbiri ardına geldi.

'YÖNETİM ALEYHİNE KULİS' İDDİASI

Özsoy'un açıklamaları sonrası eski başkan Süleyman Urkay, "Paralel yapıdan söz edilerek kulüp siyasi mecraya çekilemez. Yetersiz yönetim ve teknik heyetle sportif başarısızlık dibe vurdu. Kimse başarısızlıkları gizlemek için hedef saptırmasın. Bucaspor taraftarlarının yaptığı tezahüratı yenilginin mazereti olarak görmek çaresizliktir" dedi.

Başkan Özsoy'un tesislere bile hakim olamadığını öne süren eski başkan Urkay, "Yardımcı antrenör Levent Kartop ile takım kaptanı Bülent Ertuğrul, bir işadamına başkanlık teklif ederek, yönetim aleyhine kulis yaptı. Başkan ikide bir bırakıp gitmekten söz ediyor. Bu tür söylemlerden uzak dursun, kulübe sahip çıksın" şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÖZSOY'DAN AĞIR SUÇLAMALAR

Başkan Süleyman Urkay'ın açıklamalarının ardından tesislerde teknik heyet ve takım kaptanları ile basın toplantısı düzenleyen Başkan Mehmet Özsoy, Tekden Hastanesi'ne sponsorluk teklif edilirken Urkay'ın bir çalışanının hastaneden yüzde 20 komisyon istediğini, Süleyman Urkay'ın iflas etmiş bir firmanın çekini futbolculara verdiğini söyledi.

Yöneticilerden senet alan Urkay'ın senetleri tahsil ettiği halde kasaya giriş yapmadığı iddiasında bulunan Başkan Özsoy, "Profesyonel yapacağım diye, A-2 takımından Ramazan Ergüney isimli futbolcunun ailesinden 12 bin 800 TL para almış. Oğlu menajerlik yaparak, takım içindeki dengeleri bozmuş. Hiç kimse teknik heyetime ve futbolcularıma iftira atamaz. Buna izin vermem" ifadelerini kullandı.

BÜLENT'İN GÖZYAŞLARI

Başkanı Mehmet Özsoy'un basın toplantısına katılan kaptan Bülent Ertuğrul, gözyaşları içinde eski başkan Süleyman Urkay'ın iddiasını yargıya taşıyacağını açıkladı.

İddianın ispatlanması halinde Denizli'de durmayacağını vurgulayan Ertuğrul, "Bu camianın içine 10 yaşında girdim. Asla ahlaksızlık yapmadım, yapmam da. Süleyman Urkay, birileriyle görüştüğümü ispatlasın, bir dakika bu kentte durmam. Son zamanlarda iftira bombardımanına tutuluyoruz. Tribünler maçlarda birinci dakikada tepki göstermeye başlıyor. Taraftarlar bize sahip çıksın" dedi. Ferah IŞIK (DHA)