Parayı değil hayalleri seçti

Ajax Olimpiyat Stadı'nın içindeki ünlü Vakzuid Restoran'dayız ve saatler 14.00'ü gösterirken, Frank de Boer ile eşi içeri giriyor.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

AMSTERDAM - Ajax Olimpiyat Stadı'nın içindeki ünlü Vakzuid Restoran'dayız ve saatler 14.00'ü gösterirken, Frank de Boer ile eşi içeri giriyor. Önceden ayrılmış masalardan birine oturup bir yarım saat kadar bekliyorlar... Ve bu kez kapıda Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ile yöneticilerden Ahmet Demet beliriyor. Hemen yemeğe oturulurken, 16.30 sularında, De Boer'in avukatları da masaya geldi. Tek eksik kalmıştı, menajer Rob Jansen. Jansen'in gecikmesinin nedeni ise Van Hooijdonk için Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Christoph Daum ile pazarlık yapmasıydı.
Bu pazarlık bitince Jansen de Vakzuid'e geldi ve dev transfere son nokta kondu. Hollandalı yıldız kararını vermiş, Sarı-Kırmızılı formayı giymeyi kabul etmiş, Özhan Canaydın'ın mutluluğu ise gözlerinden okunuyordu...
Frank de Boer için sokakta halk röportajları yapan Hollanda televizyonları, "Ajax'ı değil de para için Galatasaray'ı seçmesi bizi çok üzdü" şeklinde yanıtlar aldı. De Boer ise, "Avrupa'daki büyük başarıları ve müthiş taraftarı için Galatasaray'ı seçtim. Parayı seçmiş olsaydım Katar'dan gelen teklifi kabul ederdim. Benim için paradan çok daha önemli şeyler; Galatasaray'da gerçekleştireceğim birçok hayalim var" açıklamasında bulundu.
Dün başkan Canaydın ile birlikte Galatasaray'ın kampına katılan De Boer, "Galatasaray'ı takip ediyordum zaten ve birçok futbolcuyu da tanıyorum. Fatih Terim, çok deneyimli bir hoca. Hakan Şükür, Mondragon, Revivo, Xavier ve Hasan Şaş da bildiğim oyuncular arasında. Çok kaliteli bir takım" diye konuştu. Yıldız oyuncuları Türkiye'ye getirmenin zorluğunu belirten Canaydın ise, "Barcelona'nın kaptanı ve dünyaca ünlü bir futbolcuyu transfer ettik" dedi.