Paşa'dan Beşiktaş'a şok!

Paşa'dan Beşiktaş'a şok!
Paşa'dan Beşiktaş'a şok!
Kasımpaşa Kulübü, Beşiktaş ile imzalanan stat kiralama sözleşmesini tek taraflı feshetti. Siyah-beyazlılar, bu sezon kalan iç saha maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayacak.

Beşiktaş ile Kasımpaşa arasında 15 Aralık 2013'te oynanan (tekrar edildi) olaylı maçtan sonra başlayan gerginlik her geçen gün yeni bir boyut kazanıyor.  İki kulübün yöneticilerinin yaptığı göndermeli açıklamalar sonrası şimdi de Kasımpaşa'dan sürpriz bir hamle geldi.

'Ülkeye daha fazla kötülük yapmayın'

Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Kasımpaşa Spor Kulübü Derneği ile Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan 2013/2014 futbol sezonu ile sınırlı stadyum kiralama sözleşmesi, kira bedelinin ödenmesinde 1 ve 3 günlük iki gecikme öne sürülerek Kasımpaşa Spor Kulübü Derneği tarafından tek taraflı fesh edilmiştir.

Beşiktaş Futbol A Takımı, 2013/2014 sezonunda kalan iç saha maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynayacaktır.

Kamuoyununun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

Emre için ikinci şikayet

"BU İŞ ÇOCUK OYUNCAĞI DEĞİL"

Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, "Beşiktaş Kulübü ile stat konusunda anlaşma yaptık. Beşiktaş Kulübü ve yönetimi taahhütlerini yerine getirmemiş ve ödemeleri zamanında yapmamıştır. Mukaveleyi neden fesih ettiğimizi kendilerine sormak lazım, çıkıp açıklasınlar. Kasımpaşa Kulübü, neden durup dururken fesih yoluna gitsin, bu hakkı kendinde nasıl bulsun? Ödeme konusunda problem yaşadığımız için bu yola başvurduk. Beşiktaş, bundan böyle hiçbir şekilde, Recep Tayyip Erdoğan Stadı'na çıkamayacaktır" diye konuştu.

Beşiktaşlı yöneticilerin fair-play ruhuna uymadıklarını öne süren Öksüz, "Dostluk ve arkadaşlıktan bahsediliyor. Beşiktaş'ın yöneticilerinde fair-play ruhu ne kadar var, bir bakılsın. Biz Kasımpaşa'nın menfaatlerini düşünmek zorundayız. 'Üç maçı orada, beş maçı Kasımpaşa'da oynarız' gibi bir yaklaşım söz konusu olamaz, bu iş çocuk oyuncağı değil. Kaldı ki, biz stadımızı kiralayarak bir gelir elde ediyorduk. Para zamanında ödenmiyorsa, ne diye anlaşmaya bağlı kalalım?" ifadelerini kullandı.

Ahmet Çakar çıldırdı!


TFF'YE TEPKİ

Yaşanan stat meselesinden ziyade, Beşiktaş'ın erteleme maçı için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) yaptığı baskıyı konuşmanın daha anlamlı olacağını kaydeden Hasan Hilmi Öksüz "Türkiye'de kepazeleşmiş bir futbol federasyonu var. Beşiktaş'ın yaptığı baskı ve tehditlere boyun eğdiler ve Kasımpaşa Kulübü'nün üç puanını gasp ettiler. Bu TFF yönetimiyle bu iş olmaz, talep edilmeden derhal çekip gitmeliler" diye konuştu.

"VOLKAN VE EMRE ÖZÜR DİLEMELİ

Son yaptıkları Fenerbahçe maçında yaşadıklarının ortada olduğunu anlatan Öksüz, sözlerini şöyle tamamladı:
"Volkan Demirel ve Emre Belözoğu gibi Türk futbolunun geleceğini karartan insanların küfürleri ve ağza alınmayacak sözleri neden görmezden geliniyor? Neden hiç bir gözlemci bu ahlaksızlıkları ve terbiyesizlikleri raporuna yazmıyor? Böyle bir federasyon Uganda'da da bile yok. Kalkmışlar, 'Edilen küfürlerle ilgili bize ulaşan bir bilgi yok' diyorlar, ayıptır. Emre ve Volkan aynaya bakıp kendilerinden utanmalılar ve bizden özür dilemeliler. TFF Başkanı ve yönetimi, Türk futboluna daha fazla ihanet etmemelidir. Bu insanlara tek kelimeyle acıyorum. Onurları varsa istifa etsinler."

Ve Emre sessizliğini bozdu