Pascal Nouma'dan mesaj

Nouma'nın yakın arkadaşı olan Trabzonsporlu Oumar, karşılaşma öncesinde saha kenarında bulunan yönetici Yıldırım Demirören'e sarılıp "Nouma'nın cezası bitiyor. Arkadaşım Türkiye'ye dönmek istiyor" dedi. Demirören bu sözlere kayıtsız kaldı.

  • Nouma'nın yakın arkadaşı olan Trabzonsporlu Oumar, karşılaşma öncesinde saha kenarında bulunan yönetici Yıldırım Demirören'e sarılıp "Nouma'nın cezası bitiyor. Arkadaşım Türkiye'ye dönmek istiyor" dedi. Demirören bu sözlere kayıtsız kaldı.
  • Trabzonspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, kapalı tribündeki bir grup Siyah-Beyazlı taraftar tarafından protesto edildi. Aybaba, yedek kulübesine girmek üzereyken atılan bir çakmaktan da başını eğerek kurtulabildi.
  • 500 kadar Bordo-Mavili taraftar ellerinde bilet olmasına rağmen maça giremeyince, stadın dışında taşkınlık yaptı ve kapılara saldırdı. Taraftarları güvenlik güçleri güçlükle sakinleştirip stat etrafından uzaklaştırdı.
  • Galatasaray'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde rakibi Real Sociedad'ın Başkanı Jose Luis Astiazaran karşılaşmayı protokol tribününde Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili'nin yanında izledi. Cola Turka reklamına çıkan ve dün İstanbul'a gelen ABD'li David Brown da karşılaşmayı izledi.
  • Gökhan Zan, takım sahada ısınırken kenarda üzgün bir şekilde arkadaşlarını izlerken, Lucescu durumu farkedip genç oyuncunun yanına gitti. Rumen hoca, "Romanya'daki maçlarda kendini gösterip onbirde oynama şansını yakalayacağından eminim" diyerek genç oyuncuya moral verdi.
  • Lucescu, Demirören,Sinan Engin, Datcu ve Zago birlikte maçtan önce saha zeminini incelediler. Sinan Engin, zeminin çok sert olduğunu stat müdürü Mustafa Akgündüz'e aktarınca saha maçtan bir saat önce sulandı.
  • Şampiyonlar Ligi'nde İtalya'nın Lazio takımına yenildikleri ilk maçtan sonra takıma küsen Beşiktaş taraftarı, dün akşamki karşılaşmada da tribünleri tam olarak doldurmadı. İnönü Stadı'nın tribünlerinde yer yer boşluklar olması gözden kaçmadı.
  • Maçın başlama düdüğünden sonra eski açık tribündeki Beşiktaş taraftarlarının sahaya attıkları konfeti nedeniyle hakem Serdar Tatlı, maçı bir süre durdurdu. Konfetilerin temizlenmesinin ardından karşılaşma sürdü.
  • Sakatlığı nedeniyle İstanbulspor karşısında forma giyemeyen Sergen Yalçın, Trabzon'a karşı ilk 11'de görev yaptı, Tümer kulübede kaldı.