Passolig'de Fenerlileri kızdıran renk!

Passolig'de Fenerlileri kızdıran renk!
Passolig'de Fenerlileri kızdıran renk!
Fenerbahçe'nin, Mastercard'ın rengi nedeniyle Passolig'i kabul etmediği ortaya çıktı.

Haber7.com'da yer alan habere göre, Aktifbank “Diğer takımlarda renk hassiyeti olmadı” derken Mastercard “Rengimizi değiştirmeyiz. Ama mavi kırmızı Maestrocard’ımız var” önerisi yaptı.

Passolig satışı 110 bine ulaştı


MASTERCARD’DAN ÖNERİ
29 Ağustos’ta yeni sezona ‘merhaba’ diyecek olan Türkiye Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig için geri sayım başlarken, e-bilet yani Passolig kartına 36 takımdan 35’i ‘evet’ demesine rağmen Fenerbahçe ’den henüz ses çıkmadı. Ayşe Ekin Gündüz'ün haberindeki bilgilere göre Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın “Stadımıza sarı kırmızı renklerde hiçbir şey giremez” diyerek Mastercard’ı reddettiği konuşulurken, Mastercard ve Aktifbank yetkililerinden konuya ilişkin yanıt geldi.

E-bilet için düzenlenen ihaleyi kazanan Aktifbank’ın Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Enis Tuna “Diğer takımların renk hassasiyeti olmamasına karşılık Fenerbahçe görüşmelerimiz sırasında bu konudaki hassasiyetini belirtti. Biz de kendilerine Maestrocard ve Visa’nın kartları üzerinden bir tanıtım yaptık” dedi. Mastercard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney de “Rengimizi değiştirmeyiz. Ancak Maestrocard’larımızda logomuz mavi kırmızı, onu kullanabilirler” diye konuştu.

Fenerbahçe'de Ersun Yanal krizi