Passolig'den Fenerbahçe'ye şok yanıt

Passolig'den Fenerbahçe'ye şok yanıt
Passolig'den Fenerbahçe'ye şok yanıt
Daha önce Passolig'in 9 milyon Dolar'lık teklifini reddeden Fenerbahçe, firmayla yeniden masaya oturmak istedi ancak bu kez teklif daha düşük oldu.

Daha önce Passolig'le anlaşmayı reddeden Fenerbahçe Yönetimi, seyirci sayısında beklediğini bulamadı. Bunun züerine sarı-lacivertliler, Passolig ile yeniden masaya oturdu ancak bu defa sezon başında reddedilen 9 milyon Dolar'lık bedel aşağıya çekildi. Firma, "O teklifimiz daha önce geçerliydi. Şimdi vereceğimiz miktar daha düşük olur” yanıtını verdi.

Krasic: Bana sabır göstermediler


Bugün Gazetesi'nde yer alan habere göre; bu sezon uygulamaya giren ‘e-bilet’ sistemini üstlenen Passolig firması, kulüplerle belli mali anlaşmalar yapmıştı. Hem Anadolu kulüpleri hem de büyük kulüpler önemli gelir elde ettikleri bu anlaşmadan memnun kalmışlardı. Firma, Galatasaray , Beşiktaş ve Trabzonspor’a sponsorluk başlığı altında 9’ar milyon dolar aktarmış, statlarındaki e-bilet sistemini de ücretsiz kurmuştu.  

'DAHA FAZLA İSTERİZ'

Fenerbahçe ‘e-bilet’e en son dahil olmuştu. Sarı-lacivertliler, Passolig ile yaptığı ilk pazarlıklarda, taraftar kitlesinin ve kâr potansiyelinin daha büyük olduğunu gerekçe gösterip diğer kulüplere aktarılan paranın çok daha fazlasını talep etmiş fakat anlaşma sağlanamamıştı. Daha sonra yapılan anlaşmada ise Fenerbahçe, taraftarlara kredi kartı veya bazı bankacılık hizmetlerini pazarlama hakkını da içeren kart sistemine dahil olmamıştı. Bu yüzden diğer kulüplerin kartları 25-30 liradan satılırken Fenerbahçe kartları 8,5 liradan satışa sunulmuştu. Ayrıca Kanarya 9 milyon Dolar'lık katkıyı da geri çevirmişti. Ancak Fenerbahçe, sezonun ilk yarısında taraftar sayısı ve tribün gelirlerinde istediği seviyeye çıkamayınca Passolig’le yeniden masaya oturdu ve daha önce istemediği 9 milyon Dolar'ı almak istediğini beyan etti.

BANKA ŞARTI VAR

Passolig firması, 9 milyon Dolar'lık teklifin daha önceki dönemde geçerli olduğunu ve daha düşük bir para ödeyebileceğini belirtti. Bu parayı verebilmek için Fenerbahçe’nin kredi kartlı veya banka kartlı sistemlerden birine dahil olması şartını koştu. Sarı-lacivertliler, bu teklife şimdilik soğuk baksa da taraflar arasında pazarlıklar sürüyor.

Emre Belözoğlu kanunları