Passolig'den kaçış!

Passolig'den kaçış!
Passolig'den kaçış!
Sol Açık taraftar grubu, 'Türk futbolunun vampiri' olarak nitelendirdikleri Passolig nedeniyle bu uygulama statlardan kalkıncaya kadar tribün faaliyetlerini sonlandırma kararı aldığını duyurdu.

Fenerbahçe  taraftar gruplarından Sol Açık'ın açıklaması şöyle:

"PASSOLİG ALMIYOR TRİBÜNLERE GİRMİYORUZ !!!

14 Nisan 2014’de uygulanmaya başlayan ; kulübümüzün başkan ve yöneticilerinin o günden bu güne gelinceye kadar Fenerbahçe Stadı'nda uygulanmayacağını deklare ettiği, Passolig ve e-bilet uygulaması 30 Kasım 2014 tarihi itibarıyla Fenerbahçe için tam anlamıyla yürürlüğe geçecektir.
Daha önceki bildirilerimiz ve basın açıklamalarımızda belirtmiş olduğumuz gibi Sol Açık ; Passolig ve e-bilet’e karşıdır. Bize göre Passolig; Türk Futbolunun vampiridir ve taraftarın kanıyla beslenmektedir. Madenlerde, fabrikada, tarlada,okullarda,hastanede,sokakta ve emeğin olduğu her yerde bu halkın kanıyla beslenen sermaye ve AKP iktidarı, bununla doymamış olacak ki gözünü stadyumlara ve futboldan gelecek ranta dikmiş durumdadır. Burada da kendine dikensiz gül bahçesi yaratmak isteyen AKP iktidarı ve onun futbol stadyumlarındaki tetikçisi TFF; kendi yandaş şirketleri aracılığıyla stadyumları “hizaya çekmek”,“makul taraftar”yaratmak ve bunun üzerinden de rant elde etmek istemektedirler.
Bunu yaparken de “stadyumlardaki terörü ””uzun bilet kuyruklarını” bitiriyoruz ; “taraftara aynı zamanda Maç bileti… Banka kartı… Kredi kartı… Kulüp taraftar kartı… Anlaşmalı şehirlerde ulaşım kartı… Ve mağaza indirim kartı… sağlıyoruz” propogandasıyla gerçekten bitirdiler. Stadyumlarda seyirci, Türkiye ’de futbol ve ağzımızda tad kalmadı.
Passolig; endüstriyelleşen futbolun, rantını tekelleştirmeye yönelik bir uygulamasıdır.
Türk futbolunda şiddetin ve düzensizliğin önüne geçilmesinin tek yolu taraftarların stadyumlara girişlerinin engellenmesi midir? Bu bağlamda Passolig uygulaması getirilen stadyumlarda milli maçlar ve Türkiye Kupası maçlarında uygulanmaması sistemin bir çelişkisi değil midir
Futbolseveri potansiyel suçlu sayan ; seyir koşullarını iyileştireceğine yasakçı tedbirler alan, gerçek taraftarı bölüp parçalayan, taraftarı stat dışına atmanın aracı olan ve taraftarı müşteri haline dönüştüren bu Passolig uygulaması statlarımızdan kalkıncaya kadar SOL AÇIK olarak tribün faaliyetlerimizi sonlandırmış bulunduğumuzu tüm kamuoyuna bildiririz."

Dirk Kuyt farkı

Aziz Yıldırım: Cuma günü beni izle!